.

.

uxcell 8 Кука и Јамка Пескарење Дискови 80 Ронки Алуминиум Оксид Sandpaper за Случаен Орбита Сандер Дрво, Метал Сува Полирање 15pcs

uxcell 8 Кука и Јамка Пескарење Дискови 80 Ронки Алуминиум Оксид Sandpaper за Случаен Орбита Сандер Дрво, Метал

DEN 359.76
Достапност
Залиха

[SIZE] - На кука и јамка пескарење дискови кол е 8-инчен,80-жито. [МАТЕРИЈАЛ] - Направени со силна смола врзани на алуминиум оксид зрно, е погодна за брзо намалување и мазна завршница на вашиот објект.Усвојува анти-статички песок-садење занает, карактеристики на топлина и влага отпорен материјал. [ТРАЈНИ] - На кука и јамка поддршка е брзо и лесно да се замени, добра адхезија обезбедува sandpaper нема да се лизга во текот на употребата.Поддршка е водоотпорен и има долготрајни перформанси. [ФУНКЦИЈА] - За Сува Употреба.На стеарат обвивка има анти-затнување и не-вчитување својства, со што се зголемува продуктивноста и го намалува материјална потрошувачка. [АПЛИКАЦИИ] - Широко се користи во брусење и полирање на метални и неметални материјали на различни комплексни површина, вклучително и алуминиум, тешко дрво, вештачки камен, пластика, стакло и повеќе.Одлично за боја соголување и отстранување, refinishing и дрво.Крупни Пескарење : 40 Чакал120 Ронки.Крупен чакал sandpaper е добар избор за грубо брусење и отстранување на слоевите на стариот боја брзо, вклучувајќи грубо брусење на полиестер китови, челик и дрво материјал.Медиум Пескарење : 120 Чакал600 Ронки.Медиум ронки sandpaper прави добра почетна точка за поголемиот број проекти, пердув пескарење, пескарење на полиестер китови, алуминиумски плочи, fiberglass, метални материјали и ѕидот shaping.Фино Брусење : 600 Чакал1200 Ронки.Пофини ронки sandpaper е одлично за фино брусење на полиестер китови, боја буквар и стари боја, што се користи за фино брусење и парична казна обликувањето на различни материјали.Екстра Фино Брусење : 1200 Чакал3000 Ронки.Дополнителна парична казна ронки sandpaper се користи за светлина пескарење помеѓу палта на крај и на песок, метални, дрвени предмети, камен и други неметални материјали.Супер Казна Пескарење : 3000 Чакал10000 Ронки.Супер казна ронки sandpaper е главно се користи за прикажување полирање на метал, камен, обоени метали, вода-базирани боја, стакло и други објекти.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа