.

.

TTAD 12PCS Црвено Турција Пердув 31 инчи Јаглерод Стрели Замена Совети Таргетирање Стрелки Стрелаштво за Извивам Longbow Лов&Пракса

TTAD 12PCS Црвено Турција Пердув 31 инчи Јаглерод Стрели Замена Совети Таргетирање Стрелки Стрелаштво за Извивам

DEN 1279.20
Достапност
Залиха

31inch Јаглерод стрели Дијаметар 7.8 mm ' Рбет 500 Тежина 33g. 5 инчен Турција Пердув Таргетирање на стрели.Овие се многу тешки стрели spined за 30-50 lb.Корисно да се практикуваат & лов.Тие се цврсти & добро направени.Селектирани за правост точност да се извонреден 4/10,000 од очигледна.Материјал : Јаглероден и Stickers Length : 31" Fletching : полн Црвен Штит 5" турција пердув Бунари со дијаметар : Надворешниот 7.8 mm Внатрешен 6.2 mm Point совети : 100 зрна Директно степен на добра интензитет е висока.Може да биде постојано се користи за долго време.Не шут против бетонски ѕид или било тешко супстанција.Ова може да ја оштети стрели.Користете соодветна лак.Шут од лак со подготви тежина над препорачува вредност може да ги оштети и двата лак и стрела.Ако пердуви се деформирани поради гмечи на транспорт, тие може да се врати со пареа.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа