.

.

Creality Оригинални Ултра Флексибилни Отстранлив Ender 3/Pro/V2 Магнетни Кревет 3D Печатач Изгради Површина, со 1PCS се Изгради Платформа Лист Замена за Топол Кревет Ender 3/Pro, Ender

Creality Оригинални Ултра Флексибилни Отстранлив Ender 3/Pro/V2 Магнетни Кревет 3D Печатач Изгради Површина, со

DEN 1524.00
Достапност
Залиха

Стап и користење, лесен за инсталација!.Едноставно печатење на површината, се отстрани горниот магнетни површина од пониските, виткајте флексибилни површината и да се види на модел падне токму во вашите раце. 1 buc × Изгради Налепница. (2)Лесно да се замени, без остаток лепак е оставена за замена, најдобра замена температура е околу 50℃.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : Постојат 2 методи за прикачување на изградба на површината на heatbed : .PC материјал монтажа меки магнетни материјали,пламен-отпор,носат-отпор,оксидација-отпор,ниска калапи намалување.Ender 3/Pro/V2 Магнетни кревет плоча, Големина : 235mm×235mm, погоден за Creality Ender 3, Ender 3 X, Ender-3 Про, CR20 3d печатач.Најдобар замена температура е околу 50℃.Инсталацијата треба да се инсталира станот, пребарувајќи без меурчиња.(3)висока температура отпор,компатибилен со PLA,TPU,ABS,итн.Препорачаната температура од 50℃ до 80℃, не треба да надмине 80℃.Лесно Отстранување чаршаф : првиот 3 D печатење површината дизајниран со модел отстранување на ум.Композитни магнетен материјал, силна магнетна сила, нема degaussing, лесно да ги собереш и стап.Погоден за Ender 3, Ender 3 Про, Ender 3 V2, Ender 5, CR20,CR20 Про, и други платформа 235×235mm.Ве молиме имајте во предвид : ова е уште еден вид на чаршаф, користејќи одделно, НЕ е дел од магнетни изградба на површината!.Постои уште еден Изградба на Налепница, која компатибилен со ABS, PLA, КОЛКОВИТЕ и други филамент.Ве молиме да се подигне на Z-оската граница вклучите.Пакет Се Вклучени : .Растргнат исклучување 3 M лента на грбот и се држи на heatbed.и други 235×235mm жаришта платформа.Усвојување на домашно МИЛЕНИЧЕ двострано лепливи ленти, се задржи добра адхезија на висока температура, лесно да се замени, без остаток на лепак.Усвојување на високо температура отпорни материјали,компатибилен со PLA,TPU,ABS и други печатење filaments.Растргнат исклучување 3 M лента на грбот и се држи на heatbed.Откако инсталацијата е завршена, бидете сигурни да се на ниво, ако не можете да се прилагоди на соодветна оддалеченост. 1 сет × Магнетни Изгради Површина(1 Дното магнет плоча + 1 Врвот магнет плоча).Advatages : (1)Матирано површина, силно адсорпција, силна флексибилност.Па тоа е погоден PLA или PLA-базирани филамент, не е погоден висока температура со вжарено, како што се АБС,Најлон,КОМПЈУТЕР,ПОМ,PP итн.Флексибилни меки магнетни платформа, силна флексибилност, може да биде свиткана да се земе модели, директно посебна магнетното површината потоа ги тргнеме отпечатоци лесно.Ако загрева надминува 80℃, неговите магнетни својства ќе бидат слаби.Крупни црни матирано површина, силно флексибилност и висока температура отпор.Сите Нови Функционалности : Воведување на прва отстранлив, magnetically обезбедени, изградба на површината за кавга слободен модел отстранување.Пред инсталацијата, тоа е подобро да се усогласат поларитетот, и потоа ставете на дното плоча на топол кревет.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа