.

.

Наука за Полнење за Деца - 16 Возбудлива Хемија Експерименти, Одличен Подарок за Деца...

Наука за Полнење за Деца - 16 Возбудлива Хемија Експерименти, Одличен Подарок за Деца...

DEN 479.76
Достапност
Залиха

Тоа е Експлозија наука за полнење за деца е, џем-спакувани со 16, леплива и експлозивни експериментите кои ќе очаровам вашиот омилен малку научник!Има толку многу да учат и да се направи во возбудлива категории на Вулкан, Лигите и Магнетизам!.Оваа 26 парче наука експеримент за полнење е пука со сите хемикалии и вистински научни лабораториски алатки потребни за вршење на сите на експерименти!Од дома, ќе треба неколку провизии staples како што се вода, сол, оцет, од жита, сок од лимон, млеко, сад, цедилка, лажица, пан, сад сапун и чинија, плус Mentos и кока кола.Colorfully и јасно прикажани и се напишани јасно за деца, чекор по чекор, упатството за лесно ќе одиме на вашето дете преку секој експеримент во ова дете е наука за полнење!.Тоа е Експлозија наука сет е идеален за возраст од 5 и нагоре!Децата ќе зрак со гордост кога тие ги испраќаат своите балон тркачки автомобил зумирање долу на патеката, еруптира свои (еднократно) вулкан и да се направи кул полимер мушка keychain!.РИЗИК - Во Научно Факир, вашето задоволство е секогаш наш врвен приоритет!Ќе уживате на 30-ден политика на враќање на сите на нашите производи, што значи дека вашето дете може да доживуваат нови топ-продажба на дете наука колекции, целосно ризик.Кока кола.Mentos.Сад Сапун.Плоча, сад Pan & Лажица.Вода ,млеко, Оцет & Сок од Лимон.Сол.Цедилка.Висок Железо Од Жита.Сите хемикалии и прашоци кои се потребни за експерименти. 2 Petri Јадења & 2 Тест Цевки ( 15 ml).Магнет Стап, Pipette.Мешајќи Стапови & Жолта Мерење Лажица & Beaker ( 100 ml).Вулканот База.Научни Лаптоп. 3 Zippered Складирање И Кеси.Полна Боја Упатството.Сите хемикалии и прашоци кои се потребни за experiments2 Petri Јадења & 2 Тест Цевки ( 15 ml)Магнет Стап, Pipette Stirring Стапови & Жолта Мерење Лажица & Beaker ( 100 ml)Вулкан Base Scientific Notebook3 Zippered Складирање Bags Full Боја Упатството.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа