.

.

Polident 3 Минута Таблети 40 Таблети (Пакување од 3)

Polident 3 Минута Таблети 40 Таблети (Пакување од 3)

DEN 1836.00
Достапност
Залиха

Помага во заштита од дамка и плакета израстоци*.Пријател на протеза материјал.Polident 3 Минута Антибактериски Чистење е совршен протеза почиста.Тоа го убива 99.9% од мирис предизвикува бактерии и ги отстранува дамките и плакета брзо.Протеза хигиена е важен дел од доброто орално здравје.Капка една таблета во топла вода.Не користете жешка вода, која може да искриват протези.Натопете протези.Осигура тие се целосно потопен.Секогаш следете ги упатствата од етикетата.Четка протези со решение.Користете мека-наежвам четка за заби и да ја отфрлите останатите решение по употребата.Исплакнете протези темелно.Користете вода (не врела вода).Што треба да направам ако мојата протези се изгубат?Ако протезите се чувствуваат лабава или воопшто не одговара правилно распоред за посета со вашиот стоматолог.Ако сте доживува непријатност, распоред за посета со вашиот стоматолог.Вашите непца и коскената структура менуваат со текот на времето, така што може да треба да имате на вашиот протези прилагодени или заменува.Што е разликата помеѓу впива протези и четкање протези?Четкање со протеза четка за заби ќе ги отстрани забниот камен и остатоците од храна заглавени на протеза.Впива протези во чистење решение како Polident убива мирис предизвикува бактерии.Кога Polident се користи како режисер тоа обезбедува ефикасно отстранување на остатоците од храна и плакот протеза површината и во протеза пукнатини кои може да не се достапни со четкање само.Затоа, впива и четкање протези секој ден на протеза површината е повеќе ефикасен од четкање сам.Како можам да ги отстраните дамките од мојот протези?Четкање и впива протезата дневно помага да се спречи тешка или тврдоглави дамки од земјите во развој и е клуч за одржување на доброто орално здравје.Бидете сигурни да го користите специјално формулиран протеза чистење таблети за чистење на нив наместо паста за заби или кајгана.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа