.

.

ZCCLCH Долго Рака Ѕид Светилка Lumiled E27 Ретро Индустриски Стил Ѕид Светлина со Switch Aisle Скалите Коридор Светла Ресторан, Бар Спалната соба Железо Ѕид Светлина Затворен Ор

ZCCLCH Долго Рака Ѕид Светилка Lumiled E27 Ретро Индустриски Стил Ѕид Светлина со Switch Aisle Скалите Коридор

DEN 1389.36
Достапност
Залиха

★ На гроздобер ретро стил ѕид светлина со одличен изработка води назад до средновековните времиња.Домот дизајниран одразува вашата цел на квалитет на живот. ★ Може да се зголеми на осветлување потенцијали со прилагодување на светлината агол 240 степен , користејќи го тоа како таванот светлина или ѕид sconce во бања, спална соба, дневна соба, итн. ★ Сијалица : E26 / E27 светилка сопственикот, погоден за ЛЕР / CFL / блескаво светилка, крушка не е вклучена, максимална моќност wattage е 40 W, напонот е 110 V-240 V. ★ Совршен индустриски стил ѕид sconce светлина, за ноќни читање, Headboard, кујна контра, спална соба, бања, трпезарија, дневна соба, ходник, ходникот, скалите и за статистика, мансарда, кафе, занает соба, бар, ресторан, клуб..итн. ★ Гаранција услуги на Клиентите ќе бидат достапни за вас 7/24 часа.Ако има било какви проблеми, ве молиме да бидат слободни да контакт за брзо и навремено решение.IExquisite светилки може да се направи животот подобар и донесе удобноста на вашиот живот.Усвојување avanced слој технологија, после полирање, се направи тоа е висок сјај, анти-корозија, анти- ' рѓа, лесен за чистење.240°прилагодување агол за да ги реализираат своите различни перспективи осветлување е потребно.Ѕидот светилка има прилагодливи рака која се движи нагоре и надолу.Ретро дизајн испраќа надвор гроздобер рустик и индустриски чувство, Што ги прави совршен декор за вашиот headboard, Спална соба.【Спецификации】 : : Ѕид lamp Style : Гроздобер Industrial Shade материјал : Метал iron Lamp тело материјал : Метал iron Color : Црна/Silver Lampshade големина : 11*7.5 cm(дијаметар*висина)Светилка рака должина : 20*2cm Plate дијаметар : 13.5 cm Voltage : 110-240 VPower : 0-40 W(макс)Светилки носителот : E27 Light код тип : Lumiled Крушка, Блескаво, Заштеда на Енергија, LEDNumber на извори на светло : 1 Number на светилка држачи : 1 Whether со извор на светлина : NOIrradiation област : 5-10 плоштадот meters Crafts : Спреј бои, polishing Certification : 3 C, CE, FCC, CTL Certification Style : Ретро индустриски, нордиските и едноставен Стил, модерен, арт деко, современа, country Applicable простор : дневна соба, трпезарија, кујна, спална соба, кревет, коридор, хотел, изложбена сала, window Indoor место【Пакет】:1 x ѕид светлина sconces (на сијалицата не се вклучуваат)1 x монтажа Додатоци Pack After-продажбата на гаранција : Ние ќе ви обезбедиме со задоволителен одговор онлајн 24 часа, така што ќе имаат задоволително шопинг искуство.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа