.

.

KNIPEX Tools - 3 Дел Клешти Клуч Сет (6, 7, 10) (9K008045US)

KNIPEX Tools - 3 Дел Клешти Клуч Сет (6, 7, 10) (9K008045US)

DEN 3918.96
Достапност
Залиха

Прецизност Одделение Перформанси Tools.Број 1 Избор На Трговци Во Светот.Удобно Во Употреба И Квалитет Увери Дизајн.Способен Да Одговара На Потребите Во Продавница, Дома Или Во Служба Поле.Секоја Алатка Е Докажано И Тестираат За Издржливост И Функционира Во Реалниот Свет Употреба И Услови.Направен Во Вупертал-Cronenberg, Германија.Во Прилог На Квалитет, Иновативност И Перформанси, И Други Важни Камен Темелници Се Одржливи И Активности Вредност-Водени Ориентација.Еден-на-еден вид алатка со неограничени можности, патентиран, лесен-за-користење Knipex клешти клуч е одлична алатка за прицврстување, грчевито држејќи се за, држење, и свиткување.Неговиот тенок профил овозможува лесен пристап до ограничени простори, што го прави еден од најпознатите разноврсна алатки во вашата лента со алатки.Има заштеда на време им помогнам на копчето за прилагодување со повеќе прилагодување settings и бесконечен број на позиции за брзо заклучување на различни workpieces.Неговите паралелни мазна и вилиците се избегне оштетување на меките или позлатен материјали и да се обезбеди дури и, целосна контакт грчевито држејќи се за на широк спектар на големини.Својата одлична алатка за затегнување locknuts, притисоци за да го активирате лепило моќ на контактни лепила, edge кршење на плочка работа, кршење кабел врски, и користење како мала заменик.За разлика од отворен крај клуч со нерамна компресија, што може да предизвика површината штета, овој Knipex клешти клуч нуди нула backlash под притисок.Со 10-на-1 лост сооднос, cam акција дизајн обезбедува цврста, сигурна потпора, без рака или зглоб вирус.Авто-ratcheting акцијата им овозможува на брз, лесен операција, додека елиминирање на потребата за дополнителни алатки.На Knipex клешти клуч е достапен во голем број на костец и големини за различни апликации.Понекогаш даваме нашата клешти навистина тешко време.Ние се обидуваме да ги уништи нив да дознаете она што ги прави добро и долготрајни.Бидејќи ние воопшто не сакаат да се остави ништо на случајноста, ние трае долго, внимателно се погледне.Челик Knipex користи е токму појачани со максимум од 0.8% јаглерод и дефинирани делови на хром и vanadium, се гарантира оптимална своите перформанси и услуга за животот, иако тоа бара посебни производство и трошоци малку повеќе.Но нашите високо производ барања бараат тоа.Knipex исто така, изгледа тесно, во мали детали.На аглите, острината, цврстина, жилавост на сечење на рабови.Прецизноста и непречено движење на пешаците.Дршката дизајн и крај.Ние ги разгледување на овие теми, ние истражувања, ние се тестира, и ние ги подобриме нашите клешти.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа