.

.

YITAMOTOR Каталитички Конвертор Компатибилен со 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 & 2013 Nissan Altima & Sentra 2.5 L со Издувната цевка(ЕПА во Согласност)

YITAMOTOR Каталитички Конвертор Компатибилен со 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 & 2013 Nissan Altima & Sentra

DEN 3503.76
Достапност
Залиха

【Yitamotor е Бенефиции】Висок проток на каталитички конвертори се дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат OE за квалитет и стандарди на изведба. 【Возило Компатибилност】Компатибилен со 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 & 2013 Nissan Altima & Sentra 2.5 L, ве молиме проверете опис на производот страница подолу за понатамошни референци. 【Материјал Perfomance】нерѓосувачки челик надворешната школка материјал за максимална издржливост.Внатрешната супстрати и благороден метал вчитување се дизајнирани за максимална ефикасност. 【Инсталација】стандардот OE е спецификации се дизајнирани за да може лесно да се инсталира и не бара дополнителни измени.Заварување може да се бара, ве молиме да се разгледа во посета на професионален за инсталација. 【Согласност со EPA стандарди】Да се обезбеди оптимален квалитет, сите наши производи се во согласност со најновите прописи издадени од страна на Заштита на Животната средина Агенција.Секој каталитички конвертор има уникатна ЕПА број, обележани на неговата школка.Федералниот ЕПА-уверение каталитички конвертори имаат 5-год. или 50,000 милји ограничена гаранција. 2012 Nissan Altima 2.5 Л 2011 Nissan Altima 2.5 Л 2010 Nissan Altima 2.5 Л 2009 Година Nissan Altima 2.5 Л 2008 Година Nissan Altima 2.5 Л 2007 Година Nissan Altima 2.5 Л ве Молиме проверете ја вашата возило компатибилност информации внимателно.Нерѓосувачки челик надворешната школка дизајниран за максимална издржливост.Внатрешни супстрати и благороден метал вчитување се внимателно дизајнирани за максимална ефикасност.На саќе структура зголемува контакт помеѓу издувен гас и каталитички конвертор област, со цел да се зголеми на каталитички акција.Зголемување на издувните проток му овозможува на моторот да ги преземе за повеќе енергија, подобрување на вашиот перформанси на возилото. 2013 Nissan Altima S Coupe 2.5 L2012 Nissan Altima 2.5 L2011 Nissan Altima 2.5 L2010 Nissan Altima 2.5 L2009 Nissan Altima 2.5 L2008 Nissan Altima 2.5 L2007 Nissan Altima 2.5 LPlease проверка на вашето возило компатибилност информации внимателно.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа