.

.

Creality Надгради со Вжарено Суво Поле, Прашина-Доказ и Влага-Доказ, Имајќи PLA 1.75 Filaments Сува во Текот на 3D Печатење, со Вжарено Носителот, Гајтанот Носителот, Вжарено Фен,

Creality Надгради со Вжарено Суво Поле, Прашина-Доказ и Влага-Доказ, Имајќи PLA 1.75 Filaments Сува во Текот на

DEN 1226.40
Достапност
Залиха

Flamen Фен : Crealy Flamen Суво Поле Desgned о задржи flamen сува и dehumdfy varous knd на flamens, especally црево mosure sensve flamens Provde сува sorage envronmen за flamen.Srong Compably : Crealy Flamen Суво Поле compable пот сите mos на тој 1 KG flamen репортажите на тој marke и работи perfecly пот сите sandard flamen dameers 175mm/285mm/300мм.Dus-Доказ и Mosure-Доказ : Desgned о постават n вашиот flamens и dehumdfy о задржи полите сува Направени од бургас emperaure ressan maeral, може да се пече вашите flamen a desgnaed emperaure, за неколку часа.Smple и Effecve : На прн qualy wll биде пиво f usng dred flamen Is smple о operae, urn од страна h eher buon, knob operaon o промена на тој сува мене Operang мене adjusmen опсег : off 2/4/8 часа/нормално отворена.Personalzed Dryng Tme Сенг : Најчесто се користат 3 D flamen на тој marke под нормални crcumsances треба само 3-6 часа на dryng о acheve добар prnng experence и prnng effec Operang мене adjusmen опсег : off/2/4/8 часа/нормално отворен Temperaure контрола Опсег : 60℃ (fxed emperaure) ± 10℃.Creality Надгради со Вжарено Суво Поле Дали ќе ги имаат овие проблеми?Filaments се влажни, што резултира во слаби печатење резултат.Creality Мултифункционален filaments суво поле помага за решавање на овие проблеми за вас.Силна компатибилност.Се прилагодат на различни жица дијаметри.Компатибилен со повеќето од 1kg филамент репортажите на пазарот и различни filaments со различни жица дијаметри.Топлина и сува, прашина-доказ и влага доказ.Неискористените filaments може да се загрева и сушени пред повторна употреба Практична и лесно да се замени Спецификации : ●Големина : 237 * 265 * 97mm / 9.3 x 10.4 x 3.8 инчен ●Материјал : Пластични ●Компатибилна со повеќето од 1kg филамент репортажите на пазарот и различни filaments со различни жица дијаметри. ●Напојување Интерфејс : AC100- -240 V ●Напојување : 120 W ●Влезен Напон : AC 100- -240 V 50 / 60 Hz ●Контрола на Температурата Опсег : 60°C (фиксна температура) + 10°C Пакување Листа : ●1 x Creality Сушење Кутија ●1 x Кабелот за Напојување ●1 x Прирачник за Корисникот.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа