.

.

GERMANIKURE 5pc Професионален Маникир за Полнење: Ноктите Clipper, Cuticle Nipper, Ноктите Режа, Tweezer, Стакло и Нокти Датотека во Кожа Случај - Етнички Направени во Solingen Германија, чеш

GERMANIKURE 5pc Професионален Маникир за Полнење: Ноктите Clipper, Cuticle Nipper, Ноктите Режа, Tweezer, Стакло

DEN 3154.80
Достапност
Залиха

СЕТ ВКЛУЧУВА - Мали ноктот clipper, cuticle nipper, чудни tweezer, ноктите ножици, стакло и нокти датотека.Рачно изработени ВО ГЕРМАНИЈА - Не имитации тука! - Ние и ветуваме - Секој челик нокти алатка е страна, наострен од страна на возрасни занаетчии во Solingen, Германија.ВИСОК ЈАГЛЕРОД од не 'РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК - толку силна Како висок јаглероден челик, како' рѓа доказ, како нерѓосувачки – овој високо квалитетен челик спречува dulling и го задржува ножеви остар жилет.GERMANIKURE спроведува ќе трае цел живот.ЗДРАВИ НОКТИ - Нашите Бохемски кристално стакло нокти датотеки се рачно изработени во чешката Република користење на патентираната технологија која создава нежна, постојана поднесување површина која ќе не солза или оштетување на ноктите за време на употреба и НИКОГАШ не носи надвор.Тоа му треба одговорен однос НАПРАВИ - GERMANIKURE одбива да учествува во детскиот труд и во светот на загадувањето.Сите наши производи се рачно изработени во кои се социјално и еколошки одговорни објекти и да се ГАРАНТИРА ЗА ЖИВОТ.Да се чувствувате добро за вашето купување.Додека модерната машинерија помага со почетна shaping, секој и секое парче оди традиционалните рачно собранието на своето патување да стане прецизност алатка наменети да траат цел живот.Високо квалификувани рачно производство од наша генерациска занаетчии е потребно да се направи нашите производи функционално супериорен и живот траен.Во GERmanikure секој производ е дизајниран со одржливоста и квалитетот на ум; Ние вредност етички практики & е еколошки одржлива иднина за нашите деца, во текот на краткорочни профити.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа