.

.

Metene Туш Четка со Меки и Беспомошна Влакната, Exfoliating Кожа и Меки Чистење, двострано Четка Главата за Влажно или Суво миење на забите, Посебно Долги Дрвени Справи со Чи

Metene Туш Четка со Меки и Беспомошна Влакната, Exfoliating Кожа и Меки Чистење, двострано Четка Главата за Влажно

DEN 203.04
Достапност
Залиха

Погоден за Мокра и Сува Туш : Metene двострано туш четка се користи во сува или влажна четкање.Кога наежвам е суво, тоа е добра четка за затегнување на кожата.Кога се користи, станува мека, откако се мијат со топла вода и е погоден за чистење на телото.Беспомошна Влакната : Природни наежвам четка можат да масажа на кожата и длабоко чистење на cutin и нечистотија на површината на кожата, кои може ефикасно чистење на кожата и за заштита на кожата.Мека Најлон Влакната : Мека коса најлон може да се заштити чувствителна кожа, обезбеди разновидност на цврстина опции, темелно се чисти целото тело.Долго се Справи со Дизајн : специјално дизајниран дрвена рачка над 40 cm долги, лесно се мие во сите делови на телото, како што се грбот и нозете.Покрај тоа, таму не се лизга гумени печ и виси јаже на справи.Ќе Добиете : Туш четка *1. Ние препорачуваме замена на четка на секои 3-6 месеци за максимална хигиена.Ние, исто така, препорачуваме и на миењето на четка на секои неколку недели за да ги отстраните мртвите клетки од кожата.Metene Туш Четка со Меки и Беспомошна Влакната,за Exfoliating Кожа и Меки Чистење,двострано Четка Главата за Влажно или Суво миење на забите,Посебно Долги Дрвени Справи со Чисти Телото Лесно.Чистење ефект : .Бања четка долга рачка за туш може да се чистат порите и да разлиствам, се отстрани нечистотијата и мртвата кожа во порите, вишокот на нафта и остатоци да се направи кожата здрава.Намалување на целулитот : .Телото четка можат да масажа на кожата, да го ублажи стеаринска масти депозити под кожа, да помогне да се намали појавата на масти маса, ја прават кожата помека и помазна.Промовирање на промет : .Долготрајната употреба на сува туш четка може да го стимулира телото лимфниот систем, го промовира циркулацијата на крвта и помагаат на телото detoxify.Хард наежвам на телото четка може да се отстрани cutin, блокирани пора, нечистотија и мртвата кожа, промовира циркулацијата на крвта, и го промовира мазна и блескав кожата.Мекото најлон на косата се мие со четка, во комбинација со бања течност, може да нежно чисти и ја омекне кожата.Тоа е многу погоден за чувствителна и деликатна кожа и ја прави кожата поздрава.Туш четка се направени од издржлив lotus дрво со рачка над 17 инчи.Тоа може лесно да се чисти грбот и нозете дека раце не може да допре.Бања четка има четири гумени анти-пропадна копчиња.Тоа нема да се лизга лесно кога се работи за преземање бања.Суспензијата дизајн го прави бања четка полесно да воздушно сува.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа