.

.

Avenlur Свитлива Pikler Триаголник Скала - 2 во 1 Триаголник Алпинист со Маратон рампата, Montessori Алпинист Скала Слајд, Учење Валдорф Качување Играчка, Чекор Скала, Деца Slide

Avenlur Свитлива Pikler Триаголник Скала - 2 во 1 Триаголник Алпинист со Маратон рампата, Montessori Алпинист Скала

DEN 1200.00
Достапност
Залиха

Совршен движење развој играчка за деца и години.Ова е совршен Сет со 3 различни стоки Pikler Лак, рампата и pickler триаголник алпинист.Па деца може да се избере една која тој сака да ја користите.Pikler качување поставите помага развојот на независност : деца работат на подобрување на нивната моторика вештини, истражуваат нивното тело, граници на безбедно начин и да ги поттикне децата имагинација.Цврсти Материјали s целиот живот.Добро развиена моторика вештини.Совлада практични животни вештини,.Лесен-за-се Соберат, Оваа Количка за Качување Триаголник собата е многу издржлив и лесен за инсталација.Процесот на виткање е лесен и може да се направи во компактен простор. 1 Pikler триаголник. 1 Качување Рампата. 1 Pikler arch/Рокер.На Pikler Триаголник може да изгледа како едноставна качување рамка, но тоа е многу повеќе.Тоа овозможува природен бруто-моторен развој, слободата на движење, и учење од сопствените граници.Постарите бебиња може да се повлече на неа, години може постепено да се најдат својот пат во текот на врвот и лизгајте надолу, и на децата, како во старите 5 или 6 може да се користат за да се искачи, изградба на тврдини, како и за други креативни игра.На Pikler салата овозможува вашиот развој малку еден хит возраст соодветна координација и развојни пресвртници додека се забавувате!.Искачувањето триаголник е одличен тренинг уред дизајнирана да го развие babys мускулите, баланс контрола, храброст и многу повеќе.Триаголник скала доаѓа со скала која може да се навалена што е потребно да се искачи и слајд.Тоа не може само да се зајакне деца моторни вештини контрола и рамнотежа, но исто така им се помогне на децата да ја подобрат нивната храброст.Ова е совршена играчка за да го придружува на вашето бебе да се развива up!.Ова е совршен Сет со 3 различни стоки Pikler Лак, рампата и pickler триаголник алпинист.Па деца може да се избере една која тој сака да ја користите.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа