.

.

32PCS Mk8 Млазници 3D Печатач Екструдер Млазници Појачани Челик, Нерѓосувачки Челик, Месинг Висока Температура Посочи Носат Отпорни на Млазницата 0.4 mm,Компатибилен со CR

32PCS Mk8 Млазници 3D Печатач Екструдер Млазници Појачани Челик, Нерѓосувачки Челик, Месинг Висока Температура

DEN 311.76
Достапност
Залиха

Вредност за пари : 10 парчиња од не ' рѓосувачки челик млазници и 16 парчиња месинг млазници,5 чистење млазницата игли,1 Млазницата Spanner,поседува 0.2 мм,0.4 mm,0.5 mm,0.6 mm,0.8 mm големина, доволни количини за да се олесни вашиот навремена замена, постигнување квалитет на печатење.Висока прецизност : внатрешниот ѕид на 3 D печатач екструдер млазницата е мазен и нема burrs, нејзиниот вискозитет коефициент е мал, и екструдер млазницата дијаметар на грешка е помало од 0.02 мм, обезбедување на точни и мазна истиснување.Премиум материјал : Нашата MK8 екструдер млазници се направени на стврднат нерѓосувачки челик, потешко отколку обичните месинг млазници,појачани нерѓосувачки челик материјал е издржлив за да го користите за долго време со добра отпорност на топлина и на корозија, триење resistanc.Добри перформанси : ова MK8 млазницата, има импресивен жилавост и цврстина, не се погодни само за заеднички 1.75 mm 3 D печатач filaments, но, исто така, може да се примени за печатење filaments на јаглерод влакна, fiberglass, итн.Голема Компатибилност : Надворешниот Тема M6,Текст Дијаметар 1.75 mm ,овие висока температура посочи носат отпорни млазници се компатибилни со MK8 hotend за Creality 3 D принтери, компатибилен со Ender-2/ Ender-3/V2 Ender-3 pro/ Ender-5, исто така компатибилна со Creality CR-10 сите-метал hotend, Prusai 3, Anet A8, Reprap и така натаму.Спецификација: Надворешниот Тема M6 Текст Дијаметар 1.75 mm Карактеристики : 1.На MK8 млазници се високи-температура carburized хард-формирана топло-формирана челик со добра отпорност на абење и отпорност на топлина, така што тие може да ви послужи за долго време и одговара на вашата дневна потреба. 2.Внатрешниот ѕид на MK8 млазницата е мазен и нема burrs со добра допир, тоа е вискозитет коефициент е мал, и екструдер млазницата дијаметар на грешка е помало од 0.02 мм да ви обезбеди точна и мазна истиснување.Материјал : не ' рѓосувачки челик и месинг Пакетот вклучува : 8 x Нерѓосувачки челик 3 D печатач млазници(на 0,4 мм) 2 x Нерѓосувачки челик 3 D печатач млазници(0.5 мм) 10 x Месинг 3 D печатач млазници(на 0,4 мм)2 x Месинг 3 D печатач млазници(0.2 мм)2 x Месинг 3 D печатач млазници(0.6 мм)2 x Месинг 3 D печатач млазници(0.8 mm) 5 x чистење Млазницата игла,1 Млазницата Spanner Топло известувања : По замена на млазницата, ве молиме recalibrate растојанието помеѓу млазницата и да се изгради плоча за да се обезбеди квалитет на печатење делови.Оваа појачани челик млазницата е тешко да се процес, а процесот е комплициран, па таму уште може да биде дефекти, се надевам, ќе може да се разбере.Спомнувањето на бренд имиња и сите поврзани со модели погоре е само за цели на демонстрирање на компатибилност.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа