.

.

Nilight 50043R Штекер 10 Парчиња SPDT Бош Стил Електрични 12V 30/40 Amp 5-Пински Релеи Switch за Автомобилската Камион Морски Брод,Гаранција 2 Години

Nilight 50043R Штекер 10 Парчиња SPDT Бош Стил Електрични 12V 30/40 Amp 5-Пински Релеи Switch за Автомобилската

DEN 335.76
Достапност
Залиха

5 Pin SPDT Бош Стил Електрични Реле. 40 A/30 A Висока Префрлување Способност.Овие релеи имаат универзална примена и може да се користи во автомобилската поставување, автомобил звучни системи, системи за безбедност, и други разни апликации.Pin Спецификации : Земјата (85), VDC (30), Активирањето (86), Производството N/C (87a), и Излез N/O (87).Овие Релеи се Меѓусебно/Компатибилен со : Сите автомобили и уреди опремени со 12 Volt DC извор на енергија.Пакетот вклучува : 10 парчиња електрични релеи.Одговара Тип : Универзална Одговара.Inflight 10 Парчиња 12 V 40/30 Amp 5-Пински SPDT Електрични Релеи Switch за Автомобили, Камиони, Морски Брод и сите автомобили и уреди опремени со 12 Volt DC извор на енергија.Производ Функција : Bosch стил 5-Пински SPDT (Еден Пол Двојно Фрли) Реле. 40 A/30 A Висока Префрлување Способност.Примена : Широко се користат во автомобилската поставување, автомобил звучни системи, системи за безбедност, и други разни апликации.Пакетот Вклучува : 10pcs Електрични Релеи 10 Пакет на Бош стил 5 pin SPDT 12 V, 30/40 Amp електрични реле.Оваа реле има универзална примена и може да се користи во автомобилската поставување, автомобил звучни системи, системи за безбедност, и други разни апликации.Доаѓа со монтажа табот за лесна инсталација.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа