.

.

Добра Изолација 1% Висока Прецизност Термички Thermistors Мал Волумен за Автомобил Климатизација за Дома клима уред(50К-B3950)

Добра Изолација 1% Висока Прецизност Термички Thermistors Мал Волумен за Автомобил Климатизација за Дома клима

DEN 2263.20
Достапност
Залиха

MF52 D thermistor, 1% точност.Погоден за температура мерење и контрола на домаќинство клима, автомобил клима, фрижидери, замрзнувачи, бојлери, вода точење, грејачи, dishwashers, машини за перење, дезинфекција кабинети, поплави машини, средна и ниска температура сушење печки, инкубатори, и др.Дава отпор на 200Ω-10 KΩ.Анти-влага, добра изолација и висока сигурност.Мала големина и брз одговор.Функција : 1. Погоден за температура мерење и контрола на домаќинство клима, автомобил клима, фрижидери, замрзнувачи, бојлери, вода точење, грејачи, dishwashers, машини за перење, дезинфекција кабинети, поплави машини, средна и ниска температура сушење печки, инкубатори, и др.2. Анти-влага, добра изолација и висока сигурност.3. Мала големина и брз одговор.4. Дава отпор на 200Ω-10 KΩ.5. MF52 D thermistor, 1% точност.Спецификации : Факултативен 5 K-B3950, 10 K-B3435, 47 K-B3950, 50К-B3950, 100 K-B3950emperature @font-лице{font-family : "Times New Roman";}@font-face{font-family : "宋体";}@font-face{font-family : "Calibri";}p.Mso Normal{mso-style-name : 正文;mso-style-parent : "";margin : 0pt;margin-bottom : .0001pt;mso-pagination : none;text-align : justify;text-justify : inter-ideograph;font-family : Calibri;mso-fareast-font-family : 宋体;mso-bidi-font-family : 'Times New Roman';font-size : 10.5000 pt;mso-font-kerning : 1.0000 pt;}span.mso Ins{mso-style-type : export-only;mso-style-name : "";text-decoration : underline;text-underline : single;color : blue;}span.mso Del{mso-style-type : export-only;mso-style-name : "";text-decoration : line-through;color : red;}@page{mso-page-border-surround-header : no; mso-страница-граница-сараунд-footer : нема;}@страница Section0{}div.Section0{страница : Section0;}.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа