.

.

ZYAMY 10pcs 2.54 mm Машки Breakable Pin Насловна Лента 40Pin 1x40P Еден Ред Директно Злато Позлатен Машки Pin Насловна Лента Конектор Црна

ZYAMY 10pcs 2.54 mm Машки Breakable Pin Насловна Лента 40Pin 1x40P Еден Ред Директно Злато Позлатен Машки Pin Насловна

DEN 1279.20
Достапност
Залиха

Тип : 2.54 mm 40 Иглички Еден Ред Директно Машки Breakable Pin Насловна Лента.Спецификација : Тип : Машки Header; Теренот : 2.54 mm; Број на Пиновите : 40 Pin; Ред Тип на : слободен; Конектор Тип : Прав.Боја : Црна, злато позлатен иглички.Употреба : Се широко се користи во Arduino Електронски DIY, како што се : електронски плочки, електрични апарати, инструменти ,PCB коло итн.електронски проект.Пакет : 10pcs 40 Pin Црна Машко Breakable Pin Насловот.Материјал : Изолациони Дел : Термопластични материјали (UL94 V-0) Контактор : злато, железо обложено Спецификации : Температурата на работа : од 0 до + 85 степен centigrade Контакт Отпор : 20 MO (почетна) Изолација Отпор : 1,000 MO Dielectric Сила : AC1000 V Пакет Вклучуваат : 10pcs Црна Еден Ред Директно 40 Pin Машки Breakable Pin Насловот.

Параметрите на стоката

Type:
Male Header; Pitch

Подобро ви се допаѓа