.

.

Двоен Ред Dip Прекинувач Избрани во Комплет Кутија 1 2 3 4 6 8 10 12 Позиција 2.54 mm PCB Mountable На Off Натопи DIL Прекинувач, Пакет на 40pcs Слајд Тип Црвено Поместување Прекинувач на К

Двоен Ред Dip Прекинувач Избрани во Комплет Кутија 1 2 3 4 6 8 10 12 Позиција 2.54 mm PCB Mountable На Off Натопи

DEN 263.76
Достапност
Залиха

1/2/3/4/6/8/10/12 Начин 2 ред натопи кодирај switch асортиман комплет, црвена боја.Тип : слајд typle; Карактеристики : 1 2 3 4 6 8 10 12 осум различни позиции : Теренот : 2.54 mm.Материјал : издржлива пластика и метал; Не-Префрлување Оценка : 100m A 24 V DC; Префрлување Оценка : 25m A 24 V DC; Контакт Отпор : 50mΩ; Отпор на Изолација : 500 MΩ/DC500 V;.Широко се користи во кола, breadboards и сите пхб проекти, совршена како за да се префрлате или за исклучување на уредот за вашите проекти.Доаѓаат со вкупно 40pcs 2.54 mm dip прекинувач, 1 2 3 4 6 8 10 12 Позиција 5pcs на секоја позиција.Исто така, со пластична кутија за чување нив, ги чува овие toggle префрлете се добро организирани.Опис : Ова DIP прекинувач е дизајниран за печатени плочки на табла и леб одбор, широко се користи во далечинска контрола ,обработка на податоци, комуникација и сл.Спецификација : Боја : red Material : red Pitch : 2.54 mm Features : 1 2 3 4 6 8 10 12way Non-Префрлување Оценка : 100m A 24 V DCSwitching Оценка : 25m A 24 V DCContact Отпор : 50mΩInsulation Отпор : 500 MΩ/DC500 VPackage Вклучуваат : 5 x 1 P Dip Прекинувач 5 x 2 P Dip Прекинувач 5 x 3 P Dip Прекинувач 5 x 4 P Dip Прекинувач 5 x 6 P Dip Прекинувач 5 x 8 P Dip Прекинувач 5 x 10 P Dip Прекинувач 5 x 12 P Dip Прекинувач 1pcs Складирање Кутија.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа