.

.

Allstar ALL72152 Пренос Опашка Вратило Печат и Черупка Комплет

Allstar ALL72152 Пренос Опашка Вратило Печат и Черупка Комплет

DEN 345.12
Достапност
Залиха

Одговара тип : Возило се Специфични.Тоа треба да биде заменета при замена опашката вратило печат или кога driveshaft неуспехот се случи.Опашката вратило черупка е редовно носат објект, кој се наоѓа во внатрешноста на пренос опашка вратило домување.Тип на производ : АВТО ДЕЛ.Allstar Пренос Опашка Вратило Печат и Черупка Комплет карактеристики на пренос опашка вратило печат и черупка комплет.Тоа се вклопува ГМ моќ глајд модели, ГМ th350, Saginaw, Muncie, bert и brinn преноси.Опашката вратило черупка е редовно носат објект, кој се наоѓа во внатрешноста на пренос опашка вратило домување.Тоа треба да биде заменета при замена опашката вратило печат или кога driveshaft неуспехот се случи.Носи черупка ќе предизвика прекумерна страна-на-страна движење на лизга јарем и да се создаде вибрации или излегуваат во јавноста.Замена индивидуален печат може да се купи одделно со купување Allstar дел 72150. Тоа е се продава одделно.Тоа е се продаваат како еден целосен комплет.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа