.

.

Сува & Сува 10 Грам [30 Пакети] Силика Гел Пакет, Desiccants, Dehumidifiers, Силика Гел Пакети - Храна Одделение Силика Гел, Влага Absorbers, Desiccant Пакети, Desiccants

Сува & Сува 10 Грам [30 Пакети] Силика Гел Пакет, Desiccants, Dehumidifiers, Силика Гел Пакети - Храна Одделение

DEN 239.76
Достапност
Залиха

[Гаранција Информации] силика гел пакети се поддржани со нови замена или целосна наплата без временски ограничувања, доколку тие не работат. [Пакет Спецификација] (Пакет димензија : 2.4 инчен x 3.2 инчен); 10 грам desiccant пакети може да се покријат околу 1200 кубни инчи за јачина на контејнери; Ние препорачуваме ставање на повеќе пакети отколку што се препорачува за дополнителна заштита. [Тоа како Да го Користите] Место на вашиот предмети и силика гел пакети во добро затворен сад да се заштити вашиот објекти од влага оштетување; Употребата силика гел пакети да се заштити Храна, Лекови, Витамини, Семки, Ореви, Овошје, Колачи, Зачини, Пет Храна, 3 D Filaments, Пиштоли, Ammos, Канистер, Collectables, Накит, Документи, Леќи на Камерата, Облека, Козметика, Книги, Торби, Украси, Влажни телефони, Камери, Часовници, Електроника, Чевли, и Многу Други Скапоцености. [Храна Одделение] бела силика гел монистра Само; Нашите Пакет Материјал е Тестирано под Строга Регулатива за Храна Спецификации. [Ultimate Влага Апсорпција и Reactivation] Силика Гел Пакети материјал е со висок квалитет обложена хартија за Крајна Влага Апсорпција и Отпорност на Топлина за повторна употреба; (Место во Печка за 0.5 до 2 часа на 200 до 250 F или во Микробранова за Околу 7 до 12 Минути на Одмрзне на Чекање). [Специјални Дебелина] Силика гел пакети се чуваат во Resealable Само-Стои Торба за Лесно Складирање и Употреба (Ново дизајнирани воздух тесни запечатување и здрав торба за влага контрола); Пакет Материјал е Специјално направен во Јужна Кореја. ㅤ. ㅤ. ㅤ.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа