.

.

4 Пакети 40Gram Укажува Силика Гел Desiccant Канистер (Портокалова до Темно Зелена), Обновливи Одвлажнување Desiccant, Влага Апсорпција, Не Кобалт II Хлорид

4 Пакети 40Gram Укажува Силика Гел Desiccant Канистер (Портокалова до Темно Зелена), Обновливи Одвлажнување Desiccant,

DEN 407.76
Достапност
Залиха

【ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА】4 парчиња силика гел desiccant tins, 40 грама секој, 160 грама вкупно.На што укажува силика гел монистра се спакувани во трајни калај канистер и се пластични запечатени. 【БЕЗБЕДНО СИЛИКА ГЕЛ】Нашите силика гел пакетите се Кобалт хлорид слободни, не-токсични и мирис; Безбедно да апсорбира влага, без било какви хемиски реакции; Безбедно да се користи низ храна и лекови. 【УКАЖУВА DESICCANT】Нашите desiccant канистри содржат портокал укажува монистра, тие ќе ја менуваат бојата до темно зелена кога ќе стане заситен со влага; Под светла извор на светлина, боја на монистра, лесно може да се види преку индикаторот прозорец. 【ОБНОВЛИВИ】Кога боја се врти темно зелена, тоа е време да се реактивира или замени; Место на силика гел монистра во плиток сад и ставете ги во рерна на 250℉ за 2 или 3 часа; Ако бојата не целосно да се врати во портокалова, кваси бисери малку и топлина за уште еден час; не се загрее силика гел за повеќе од 356℉ (180° C) затоа што тоа ќе ја изгуби својата способност да апсорбираат влага, и да ги уништи укажува хемикалии.Монистра може да се полнат до 2-3 пати, додека одржување на целосна absorbency. 【ЗАШТИТА на вредните предмети】Нашите силика гел desiccant канистри се идеални за заштита на вашите важни документи, алатка кутии, муниција лименки, оружје случај, колекционерски предмети, книги, вредни компјутери, електроника, леќи на камерата, накит, фото албум, кожни предмети, чевли, накит, 3 D печатење filaments, зачин кабинети, итн.Секоја тин канистер е 4 инчен x 2 инчен x 0.5 инчи.Овие tins се совршена големина за мали складирање простори и контејнери како муниција лименки, оружје случај, алатка кутија, накит безбедно, провизии садовите за складирање, зачин кабинет, документ се безбедни, итн.Силика Гел Монистра : 2-4 mm.Силика гел може да го апсорбира 40% од својата тежина во вода, пареа и 15% во првите два часа.На монистра се апсорбира влага, додека одржувањето на нивната големина и форма и да остане суво на допир.Портокал силика гел монистра ќе се претвори темно зелена, ако тие се заситени.Можете да проверите мушка боја во склопот преку индикаторот прозорец.Нашите desiccant пакетите се Кобалт хлорид-бесплатно, не-токсични и без мирис.Апсорбира влага, без било какви хемиски реакции.Безбедно да се користи со храна и лекови.Овие силика гел desiccant монистра може да се користи на различни начини.Спречување на влага од формирање на компјутери и електронска опрема, накит, кутии, камера кеси, леќа, складирање, кожни јакни, кожени чевли, книги, фото албуми, електроника, играчки, апарати, муниција лименки, оружје случаи, итн.Белешки : .Силика гел монистра може да се добие многу топло за време на процесот на сушење.Не обидувајте се да се справи со бисери, или садот, се додека не се олади до безбеден температура.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа