.

.

100 Пакети 2 Грам Силика Гел Desiccant Пакет Влага Апсорбер Одвлажнување

100 Пакети 2 Грам Силика Гел Desiccant Пакет Влага Апсорбер Одвлажнување

DEN 1096.80
Достапност
Залиха

УПОТРЕБА НАСОКИ : на секои 2 грам пакет може да ги покрие прибл.1 галон/ 0.14 сертификати.ft.јачина на сад.Ние препорачуваме додавање дополнителни пакети од предложи за подобра заштита.Стави вашите предмети и силика гел пакет во затворен сад да се заштити вашиот објекти од влага штета.Користете силика гел пакети за заштита на вашите важни документи, колекционерски предмети, книги, вредни компјутери, електроника, леќи на камерата, накит, фото албум, кожни предмети, чевли, сребро, пиштоли, ammos, итн.Пакет материјал е направен од дише nonwoven ткаенина ткаенина.Силика гел монистра не се менуваат обликот и да ја задржите својата сува површина, дури и заситени со вода.Тие може да се употребуваат.Совети како да направите, ставете во рерна за околу еден час во 200 F, или во микробранова за околу 8-10 минути во Одмрзне на Владата, или изложени на сонце за 2 часа. 100% ЗАДОВОЛСТВОТО ГАРАНТИРА : Ние сакате да бидете целосно задоволни со секое купување да се направи.Ако сте на било кој начин незадоволни со нашите производи ќе нареди, ние ќе рефундирање на вашите пари, ако тие не работат.Едноставно ни e-mail на проблемот, и ние ќе се грижи за вас.Пакетот вклучува : 100 desiccant пакети. 2 грам секој пакет.Пакет димензии : 1.75" x 1.3" (инчен).Нашите Aquapapa силика гел пакети може да се користи за да се заштити вашиот објекти од влага штета.Тие се идеални за повторна употреба низ вашиот дом во места каде што би можеле да бидат загрижени за вишокот влага.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа