.

.

Коста Фарми Spathiphyllum Мир Лили Живеат Затворен Растенијата, 15-Инчен, Бело-Природни Décor Колонист

Коста Фарми Spathiphyllum Мир Лили Живеат Затворен Растенијата, 15-Инчен, Бело-Природни Décor Колонист

DEN 815.28
Достапност
Залиха

Во моментов превозот без цветови.Цвета треба да се појави во 4 недели.Висина на превозот е околу 20-инчи висок, мери од дното на тенџерето на врвот на растението.Бродови во 6-инчен дијаметар décor тенџере.Расте Мир Лили во светли, индиректна сончева светлина, за најдобар раст и уживајте!.Вода Мир Лили со околу 1 чаша вода околу еднаш неделно.Да се приспособат како што е потребно за вашата околина.Воздух-прочистувачките.Растенија помош филтер штетни загадувачи, како што се бензен и формалдехид, од затворен воздух.Големина : 15-Инчен | Стил : Бело-Природни Décor Колонист Houseplants имаат магичен квалитетот на правење на било кој простор се повеќе покани, и тоа ги прави идеален décor предмети за домови и канцеларии.Коста Фарми е секогаш работи на сними нова фабрика збирки што се направи полесно за вас да се избере на растенија кои се во право за вас.Се погледне за нашите Costa Фарми бренд на сите наши производи.Нашите стручни лозарите стори сé за да одберете растенија, кои се слични на оние кои се на сликата.Ние рака ги собереш и внимателно пакет секое растение.Имајте на ум дека фабриката ќе примите може да биде варијација врз основа на достапноста и време од годината.Додадете мали растенија како декоративни акценти или големи растенија како sculptural средства.Мали растенија add се појавува на живот за секоја соба во куќата.Поголеми растенија се создаде храбра изјава во вашиот дом.Со стотици растенија за да изберете од, има сигурни дека да се биде растенијата совршен за вашиот животен стил.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа