.

.

403MHz Saw Филтер, FBP‑403s Бенд Помине Филтерот Помалку Пречки Висока Ефикасност Алуминиум Легура 1dB за Програмите за Електронска Опрема

403MHz Saw Филтер, FBP‑403s Бенд Помине Филтерот Помалку Пречки Висока Ефикасност Алуминиум Легура 1dB за Програмите

DEN 890.16
Достапност
Залиха

[ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ] филтерот да може ефективно да се филтрираат на групата сигнали, намалување на бучавата и зголемување на динамички опсег. [ЗА 403 MHZ ПРИЕМНИК] Овој филтер има ниско ниво на бендот вметнување на косата, со стрмни отсечени карактеристики, и е посветен на 403 MHz приемници. [АЛУМИНИУМ ЛЕГУРА] Користите алуминиумска легура заштитените школка, со помалку пречки и не надвор од бендот лажни одговор. [ДОБРА СУЗБИВАЊЕ] Добра сузбивање на надвор од бендот далечински сигнали, подобро од производи изработени со ПХБ голи штици. [КОМПАКТНА ГОЛЕМИНА] На bandpass SAW филтер е мал и компактен, лесен за употреба и не заземаат простор.Функција : 1. [ЗА 403 MHZ ПРИЕМНИК] Овој филтер има ниско ниво на бендот вметнување на косата, со стрмни отсечени карактеристики, и е посветен на 403 MHz приемници.2. [ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ] филтерот да може ефективно да се филтрираат на групата сигнали, намалување на бучавата и зголемување на динамички опсег.3. [ДОБРА СУЗБИВАЊЕ] Добра сузбивање на надвор од бендот далечински сигнали, подобро од производи изработени со ПХБ голи штици.4. [АЛУМИНИУМ ЛЕГУРА] Користите алуминиумска легура заштитените школка, со помалку пречки и не надвор од бендот лажни одговор.5. [КОМПАКТНА ГОЛЕМИНА] На bandpass SAW филтер е мал и компактен, лесен за употреба и не заземаат простор.Спецификација : Предмет Тип : Бенд Помине Filter Material : Алуминиум alloy Model : FBP-403s Impedance : 50ΩCenter Фреквенција : 403 MHz1d B Passband : 401-405 MHz Insertion на Косата :

Параметрите на стоката

Item Type:
Band Pass Filter
Material:
Aluminum alloy
Model:
FBP-403s
Impedance:
50Ω
Center Frequency:
403 MHz
1dB Passband:
401-405 MHz
Insertion Loss:
Maximum Carrying Power:
100mW (20 dBm)
Package List:
1 x Band Pass Filter :
Do not overload to use. :

Подобро ви се допаѓа