.

.

Prettyia 3-Начин Crossover Audio Filter Фреквенција Divider за Автомобил Дома Hi/Mi/Lo

Prettyia 3-Начин Crossover Audio Filter Фреквенција Divider за Автомобил Дома Hi/Mi/Lo

DEN 674.40
Достапност
Залиха

Ниска фреквенција дел достигне излезен порт преку inductance, па како да се постигне јасен и целосен ефект.Дизајнот е разумна, на изглед е исклучителна, и квалитетот на звукот е подобрена.На PCB основна плоча усвојува огноотпорни одбор само, тоа е јасна и чиста, аголот на колото се заокружува, и дебели бакар слој може да издржи повеќе струја.Divider е коло во рамките на говорникот уред, различни бендови (treble, бас) звучен сигнал да се направи разлика, односно, на засилување, а потоа испратени до соодветните бенд на говорниците, а потоа ги повторувате.Една прекрасна алатка за да можете да ја користите оваа засилувач на вашиот автомобил, мотоцикл, голф количка и други места, каде што треба мали засилувач со цел да имаат подобро слушање искуство.На изработка е во ред и материјал е многу исклучителна, со мала грешка на 3%.Процесот е многу потешко отколку јадро inductor core inductance.Опис : - Divider е коло во рамките на говорникот уред, различни бендови (treble, бас) звучен сигнал да се направи разлика, односно, на засилување, а потоа испратени до соодветните бенд на говорниците, а потоа ги повторувате. - На изработка е во ред и материјал е многу исклучителна, со мала грешка на 3%.Процесот е многу потешко отколку јадро inductor core inductance. - На PCB основна плоча усвојува огноотпорни одбор само, тоа е јасна и чиста, аголот на колото се заокружува, и дебели бакар слој може да издржи повеќе струја. - Ниска фреквенција дел достигне излезен порт преку inductance, па како да се постигне јасен и целосен ефект.Дизајнот е разумна, на изглед е исклучителна, и квалитетот на звукот е подобрена. - Една прекрасна алатка за да можете да ја користите оваа засилувач на вашиот автомобил, мотоцикл, голф количка и други места, каде што треба мали засилувач со цел да имаат подобро слушање искуство.Спецификација : - Материјал:Легури - Size : Прибл. 86 * 63* 25 мм / 3.39 * 2.48 * 0.98 inch - Максимална моќност : 160 W - Фреквенција одговор : 45 Hz~20k Hz - Применливи отпорност : 4~8Ω - Применливо : 10 инчи јазик или помалку (вклучувајќи 10 инчи)Пакетот Вклучува : 1 Парче Фреквенција Divider Note : дозволете малку разликата се должи на рачно мерење.Бојата може да биде малку поинаков од различни монитор.Ви благодариме!Ние во голема мера го цениме за изборот нашата продавница.Ве молиме да ги проверите деталите на нашите производи во описот внимателно пред да купите.Ви благодариме!.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа