.

.

Од Витално Значење Фарми 1 Десетина Органски Пасишта-Покрена Јајца, Големи, Кафени, Заверена Хумано, 12-Каратно

Од Витално Значење Фарми 1 Десетина Органски Пасишта-Покрена Јајца, Големи, Кафени, Заверена Хумано, 12-Каратно

DEN 1238.40
Достапност
Залиха

ОРГАНСКИ ДЕСЕТИНА : Овој картон од Витално Фарми Пасиште-Покрена Јајца има 12 USDA сертифицирани органски Големи, Кафени, Одделение А јајца кои доаѓаат од нашата мрежа од мали семејни фарми за да ви даде протеини спакувани оброк.ПАСИШТЕ-ПОКРЕНА : Секој од нашите hens ужива најмалку 108 квадратни метри роаминг соба во свежа, отворени пасишта.НАПРАВЕНИ СО СВЕЖ ВОЗДУХ & СОНЦЕ : Секој од Витално значење Фарми јајце е Сертифициран за Хумано и доаѓа од hens дека имаат слобода да фуражни за локални треви, succulents, и цвеќиња година.ВКУС РАЗЛИКАТА : Дали пржени, poached, пржени или печени во слатка лекување – ние залог може да се вкусат разликата.ОД МАЛИ СЕМЕЈНИ ФАРМИ : почнавме како сингл-семејни фарми.Денес, ние партнер со околу 200 семејни фарми кои даваат нашите hens отворено начин на живот тие го заслужуваат.ОТВОРЕН ПРИСТАП, ГОДИНА : Пасиште-покрена јајца се поставени од страна на hens кои ги трошат своите дена отворено за роаминг на пасишта, како тие ве молам.ПЕСТИЦИДИ-СЛОБОДНО : Ние никогаш не користат пестициди, хербициди, или хемиски ѓубрива на нашата пасишта.Од витално значење Фарми Пасиште-Покрена Јајца од Витално значење Фарми започна како сингл-семејни фарми.Како што растеше, ние не направиме нашата фарма поголеми – ние се наоѓаат повеќе истомисленици земјоделците кои се стави на благосостојбата на нивните пердувести пријатели прво.Денес, ние партнер со околу 200 семејни фарми кои даваат девојки отворено начин на живот тие го заслужуваат.Секој од Витално значење Фарми јајце доаѓа од пасиште-покрена кога кој ужива најмалку 108 квадратни.ft.роаминг соба во свежа пасишта, со слободата на фуражни за локални треви, succulents и цвеќиња, додека ужива свеж воздух и сонце.Информација за производот : Пасиште-Покрена USDA Заверена Organic Large, Кафеава, Одделение А Eggs12 count (1 десетина)Уверение Humane6 грама протеини по egg Net Тежина 24 oz100% Рециклираат и Biodegradable Carton Keep Ладилник во или Под 45°F Витално значење Фарми : Каде Искрен Храна се зголеми Нашата мисија е да се донесе етички храна на масата.Правиме сè што можеме за да се подобри животот на луѓето, животните и планетата преку храна.Без разлика дали тоа е давање на девојки година отворен пристап, поддршка на семејството земјоделците, овозможувајќи ви да го најдете вашиот јајца назад на фармата, или debunking погрешни добросостојба на животните тврди дека, секогаш можете да му верувате од Витално значење Фарми да биде и онаму Каде Искрен Храна е Зголемен.Нашите јајца, путер, Јајце и Каснувања се вкусни, етички храна не мора да станува збор.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа