.

.

Живеат Змија Растенијата, Sansevieria trifasciata Superba, Целосно Вкоренети Затворен Куќата на Растенијата во Тенџере, Мајка во Законот Јазик Sansevieria Растенијата, Potted Вкусен Раст

Живеат Змија Растенијата, Sansevieria trifasciata Superba, Целосно Вкоренети Затворен Куќата на Растенијата во

DEN 359.76
Достапност
Залиха

Бидејќи Sansevieria Superba е таков здрав фабрика, на неговиот продорен лисјата остануваат цврсти, со зрелоста, но не ги загубат своите интригантна форма.Треба да почвата, нарушување се случи, едноставно кажано лабава почвата назад во садот, потиснат тоа, и направи дупка да се одржи на растенијата во.Секој вкусен растение е предаден целосно вкоренети во стартер змија фабрика тенџере.РОБУСТЕН ЗМИЈА РАСТЕНИЈАТА : Вистинска Змија Растение е тешко да се убие.Секој толку често пакет ќе издржи некои стрес, предизвикувајќи некои почвата или растенијата, за да се дојде лабава.Стил : Стандард Тенџере Нашите САД-одгледува Sansevieria Superba нуди бескрајни можности за да го освежат секој простор за живеење.ИЗВРТУВАЊЕ ВИЗИЈА : Ѓаволот Јазик Растенијата расте зеленило што суптилно пресврти и се врти со развој.Мајка во Законите Јазик Куќа Растенијата изгледа одлично со кошница ткаат или керамички садови, со себе или со други potted растенија.ПРИТАЕН RHIZOME, ROSETTE : Слично на lotus или бамбус, Superba succulents се шири по пат на притаен rhizome, хоризонтална матични кој произведува корени.Секоја фабрика бродови целосно вкоренети во 4 инчен расте тенџере и се очекува да се движат од 4-6 инчи висок (мерено од рамката на тенџере).Superba е огромна структура додава димензија на затворен простор, грабање внимание каде растенијата се одгледуваат.Ние го сфаќаме секој претпазливост за да пакет на вашата растенија за успешна пристигнување.Додека Sansevieria затворен куќата растенија имаат нивните преференции, дури и на почетокот производител ќе биде тешко-притисне да пропадне.Да се стабилизира на растенијата, нежно им помогнам на почвата околу основата.Овој бран ефект се јавува природно и создава чувство на движење во Superba целокупната дома декор презентација.Sansevieria Superba се еластични, иако повеќе кревка листови може да се доживее минимална штета во транзит.Овие еластични растенија имаат жилав остава наведени во жолта со меч-како поени, расте долга, широка, и брановидна.BOWSTRING ЗИМЗЕЛЕНИ : Sansevieria Superba е суша-толерантни повеќегодишни со остар, темно зелени лисја година.Исто така познат како Мајка во Законите Јазик или Ѓаволи Јазик растенијата, Sansevieria Superba е исправена видови со импресивни зеленило.Цврсто наредени rosette остава расте нагоре од почвата и се жилав во текстура.Роден во Западна Африка, тие се тешко да се убие и ќе преживее суша или dimly осветлени околини.Superba е лесно да расте и ќе се толерира суша и слаба светлина (не unalike други слаба светлина куќа растенија).Живи растенија треба да се неотпакувани нежно по пристигнувањето.Како houseplant, Superba е многу лесно да се грижи за и обезбедува силна изјава преку својот неспорен естетски.Секоја фабрика бродови целосно вкоренети во 4 инчен расте тенџере и се очекува да се движат од 4-6 инчи висок (мерено од рамката на тенџере).Овој затворен куќата на растенијата се гарантира здрава испорака.Ова растение припаѓа на Asparagaceae семејството и има способност да цвета мали, бели цвеќиња и отстрани внатрешна загадувачи.ГУСТА ВКУСЕН СО BUTTERY РАБОВИТЕ : Лисјата на Змија Растение расте дебели и широк, tapering во меч-како поени.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа