.

.

RecPro RV Butyl Лента | 1/8 x 1 x 30' | Р.в. Пломби Лента | Р.В. Лента | Р.В. Трим Butyl

RecPro RV Butyl Лента | 1/8 x 1 x 30' | Р.в. Пломби Лента | Р.В. Лента | Р.В. Трим Butyl

DEN 358.80
Достапност
Залиха

1/8" дебела x 1" широк x 30' долго.За најдобри резултати фрижидер пред да се користат.Не-стврднување.Топлина и сончева светлина отпорни - Расте посилно, како што век.Работи одлично околу прозорци, багаж врати, влезните врати, кров отвори и повеќе.Оваа butyl лента е trimmable, не-стврднување, силна, butyl еластичен материјал кој може да обезбеди неверојатна запечатување својства на предмети изработени од гума покрив, пластика, цемент стакло, дрво и метал.Butyl лента работи одлично за RV багаж врати, RV покривот отвори, RV windows, RV влезните врати и многу други особини.Како оваа butyl лента век, тоа расте посилно во лепливоста создавање на воздухот заклучување печат.На оваа лента се продава по ролна од 1/8" x 1" широк x 30' должина.Butyl лента е многу лесно да се работи со и обезбедува неверојатна запечатување перформанси.Тоа карактеристики на отпорност на сончева светлина и топлина и останува доследен во тоа е запечатување својства преку сите временски услови.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа