.

.

C & H Бејкер е Шеќер Ултра-Фини Чиста Шеќерна Трска 4 lbs. (Пакување од 3)

C & H Бејкер е Шеќер Ултра-Фини Чиста Шеќерна Трска 4 lbs. (Пакување од 3)

DEN 911.76
Достапност
Залиха

3 - 4lb Pourable Krabičkách на Ultrafine Чиста Трска БЕЈКЕР Е ШЕЌЕР со C&H. изборот на искусни, професионални пекарите.Од 1961 година, C&H има произведено Бејкер е Шеќер, професионални одделение шеќерна трска за да се бара професионална пекарски и готвачи во земјата.Што е направен специјално за печење.За разлика од Белата Гранулирана, ултра парична казна жито големина е многу многу пофини.Па тоа се меша, меша и се топи рамномерно.Тоа е внимателно прикажани за да бидете сигурни дека кристал големина е неверојатно униформа.И тоа е ултра-рафинирани за највисок степен на чистота на располагање во индустријата.Тоа е идеален за сите видови на печива и confectioneries вклучувајќи торти, колачи, колачи, пусти, frostings и glazes.Тоа е лесно да се користи.C&H Бејкер е Шеќер мерки токму како редовни гранулирана шеќер.Чаша е уште една чаша.Со лажица се уште е една лажица.И C&H Бејкер е Шеќер секогаш е направен од чисто трска.. обичните шеќерна репка само нема да го стори.Ќе добиете страшно резултати.Со парична казна, деликатна трошка.Една мазна, свиленкаста текстура, богата, вкусни сладост.Кој одличен вкус на вистински шеќерна трска.И многу комплименти.Само побарајте професионална бејкер.C&H Бејкер е Шеќер мора да се чуваат на суво.За да се избегне clumping и помогне да ја задржи свежината, продавница гранулирана шеќер во покриен сад во сува околина.Не фрижидер.Поради паричната казна кристал големина, некои мали грутки може да се случи, но треба да се одделат лесно.Бејкер е Шеќер Фактот посебен рафинирање процес произведува најдобрите гранулација на шеќер на располагање.Само 3% од C&H Шеќер станува Бејкер е Шеќер.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа