.

.

2000mL Пластични Beaker - Премија Полипропилен, 50мл Graduations - Autoclavable

2000mL Пластични Beaker - Премија Полипропилен, 50мл Graduations - Autoclavable

DEN 1713.60
Достапност
Залиха

Полипропилен.Autoclavable. 50мл, покрена graduations. 2000ml капацитет.Beaker - Euro Design, Полипропилен, 2000ml Beaker.Оваа полипропилен beaker има одлични оптички јасност, многу добра хемиска отпорност, и е autoclavable.Покрена, 50мл graduations.Заострените spout.Може да се толерираат температури до 135°C (275°F).Beaker мерки 7.5" високи, има горниот дијаметар од 6,5" и тело со дијаметар од 5.5".Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.Тие се произведени само со највисока оценка, суровини и репроматеријали, како и според меѓународните стандарди за квалитет за да се осигура дека тие можат да го издржат употреба дури и во најтешките лабораторија средини.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа