.

.

Beaker, 1000ml - Ниска Форма со Spout - Бела, 100ml Graduations - Borosilicate 3.3 Стакло - Eisco Лаборатории

Beaker, 1000ml - Ниска Форма со Spout - Бела, 100ml Graduations - Borosilicate 3.3 Стакло - Eisco Лаборатории

DEN 780.00
Достапност
Залиха

ИНДУСТРИСКА СИЛА | Направен од висок квалитет, тешки, Borosilicate 3.3 стакло.Одлична сила против кршење.Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален за училницата, гаража и за домашна употреба. 1000 ML КАПАЦИТЕТ | Beaker има 1000ml капацитет и карактеристики бела печатени дипломирањето линии секој 100ml.НИСКА ФОРМА | Beaker е слаба форма, со spout за лесно да ги фрлаат.ЧУВСТВУВАТЕ ТОПЛИНА & ХЕМИСКИ ИЗДРЖЛИВОСТ | Microwavable и autoclavable, со супериорен хемиски издржливост.Ниска температура од тебе - може да издржи високите температури & термички шокови.ПРОИЗВЕДЕНИ од СТРАНА EISCO ЛАБОРАТОРИИ | Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа