.

.

Зебра/Motorola Симбол DS4208-СР Рачни 2D Omnidirectional бар-код Скенер/Imager, Вклучува Напојување, RS232 Кабел и USB Кабел

Зебра/Motorola Симбол DS4208-СР Рачни 2D Omnidirectional бар-код Скенер/Imager, Вклучува Напојување, RS232 Кабел

DEN 839.76
Достапност
Залиха

Комплет вклучува бар-код Скенер, Напојување, RS232 Кабел и USB Кабел.Omni-насочен скенирање шема-ја Елиминира потребата за усогласување бар-код и скенерот.Скенира 1 D, 2 D и PDF417 бар кодови на хартија, мобилни телефони и компјутерските дисплеи-Скенирање на речиси секоја бар-код на било кој медиум; го поддржува технологија вашите клиенти се преземаат - електронски бар кодови.Солиден дизајн : IP43 запечатување плус 6 ft./1.83 м пад на бетон-Изградена на последната, обезбедување сигурна работа и покрај spills и капки Компатибилен со 123 Scan2 и Далечински Скенер Управување (RSM) се Намалува за управување со времето и трошоците, од почетна конфигурација на ден-за-ден за управување.Ги поддржува сите заеднички интерфејси-Лесна интеграција со постоечката технологија на животната средина; лесно се пресели на нови домаќините.На рачни DS4208-СР обезбедува високи перформанси прифатлива 2 D слики, доставување пламнал ласерски квалитет, брзина на двете 1 D и 2 D бар кодовите се прикажани на хартија етикети и на електронските дисплеи на мобилни телефони, таблети и повеќе, што ќе ви овозможи да се приспособат на 2 D бар кодови без да се жртвува скенирање квалитет или изведба.Корисниците никогаш не треба да се земе време да се усогласат на бар-код со скенер или пауза помеѓу скенира.И со оглед на тоа што можете да ги фотографирате бар кодови печатени на хартија етикети или прикажуваат на екран на мобилен телефон, трговците на мало може да се приспособат на корисници кои даунлоадирате мобилни купони, мобилни loyalty cards (доверливи картички и повеќе.Ќе добиете вистинската точка-и-пука прв пат скенирање едноставност дури и оштетени и лошо печатени бар кодови; и издржлив дизајн за сите денот секојдневниот сигурност ¡ª сите по прифатлива цена.Спецификации : Бренд : Motorola Модел : DS4208-СР Рачни : Да Технологија : Линеарна imager Corded : Да Боја : Црна Roll : 0 - 360 Теренот : 65 или поголема Yaw : 60 или поголема Температура на Чување : -40 F да 158 F (-40 C да 70 C) Оперативни Temp : 32 F да 104 F (0 C до 40 C) Капка спецификации : Withstands повеќе од 6 ft. (1.83 m) паѓа на конкретни Димензии : во 6.7.H x 3.7 во.L x 2.7 во.W / 17 cm H x 9.3 cm L x 6.8 cm W Тежина : 6.1 оз. (172.9 грама) Пакетот Вклучува : Еден бар-код Скенер Еден USB Кабел за Податоци за Еден Напојување Еден RS232 Кабел Едно упатство.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа