.

.

Balaclava Лицето Маска за Ладно време - Windproof Ски Маска - Термички тешка категорија Главата Хауба за Мажи и Жени

Balaclava Лицето Маска за Ладно време - Windproof Ски Маска - Термички тешка категорија Главата Хауба за Мажи и

DEN 239.76
Достапност
Залиха

Тоа е повеќе до тоа.На ладното време balaclava треба да биде доволно силна за да се заштити лицето и главата за да се избегне каква било повреда.Но balaclava не е само тоа.★Мека Дебели Руно: Дали сте во потрага за да го задржи вашето лице и топло, додека истражување на отворено?Оваа balaclava лицето маска е добар избор за вас.Balaclava сега е генерално се користи само за да се опише секој вид на вратот warmers или било крпа која може да се покријат твоето лице.Сето тоа зависи од причината зошто треба тоа.Никогаш не губи тоа е облик, дури и сте имале тоа се користи за повеќе години.Прилагодливи дизајн, така што немора да се грижите за големина.Обезбедува добра заштита од студ и ветар останува во места.Најдобрите видови на balaclavas се изработуваат, особено за snowmobiling, скијање, оган спорт, или било зимски спортови.На ладното време balaclava треба да биде доволно силна за да се заштити лицето и главата за да се избегне каква било повреда. ★Одговараат за Различни Прилики : Одлична за snowblowing, скијање, мотоциклизам, трчање, велосипедизам, пешачење, планинарење.Најдобрите видови на balaclavas се изработуваат, особено за snowmobiling, скијање, оган спорт, или било зимски спортови.Balaclava сега е генерално се користи само за да се опише секој вид на вратот warmers или било крпа која може да се покријат твоето лице.Но balaclava не е само тоа.Овие balaclavas ќе ги спаси од ладното време.Материјалот е пријатно топла, во тешка категорија, но не задушувачки.Може да се носи како полно лице маска или шапка, отворете balaclava, вратот gaiter или сахарска Стил и нинџа качулка. ★Висока Класа Дизајн : за Разлика од други производи, што се користи за "Четири Игла Шест Линии" Технологија за да enusre дека овој ски маска повеќе издржливи.Тоа е толку многу полесно отколку да се носи шамија + шапка. ★Дарежлив Пропорции : Една големина одговара на повеќето.Опфаќа задниот дел на вратот совршено.Во тешка категорија Balaclava е дизајниран за максимална ладното време заштита, па ако остане во екстремни средини, ова е вашата натпревар.Тоа е долг се намали на двете страни, напред, и назад, која додава на заштита.Тоа може да се прилагоди според големината на вашата глава.Одговараат за мажите и жените.Сето тоа зависи од причината зошто треба тоа.Тоа исто така ги штити лицето од други елементи како алергии, бактерии, и изгореници.Оваа маска излегува во светли бои за да додадете подобра видливост.Она што се прави во ourdoor или затворен, тоа е добар партнер за вас во ладно време.Тоа може да зафаќа длабоки, надолу текот на целиот вратот и некои на рамената.Чувајте ги вашите носот, образите & најважно вратот toasty топло.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа