.

.

Balaclava Лицето Маска за Ладно време - Windproof Ски Маска - Термички тешка категорија Главата Хауба за Мажи и Жени

Balaclava Лицето Маска за Ладно време - Windproof Ски Маска - Термички тешка категорија Главата Хауба за Мажи и

DEN 287.76
Достапност
Залиха

Овие balaclavas ќе ги спаси од ладното време.Најдобрите видови на balaclavas се изработуваат, особено за snowmobiling, скијање, оган спорт, или било зимски спортови.Оваа маска излегува во светли бои за да додадете подобра видливост.Во тешка категорија Balaclava е дизајниран за максимална ладното време заштита, па ако остане во екстремни средини, ова е вашата натпревар.Никогаш не губи тоа е облик, дури и сте имале тоа се користи за повеќе години.Тоа е повеќе до тоа.Овие balaclavas ќе ги спаси од ладното време.Тоа може да се прилагоди според големината на вашата глава.Но balaclava не е само тоа.Balaclava сега е генерално се користи само за да се опише секој вид на вратот warmers или било крпа која може да се покријат твоето лице.Прилагодливи дизајн, така што немора да се грижите за големина.Она што се прави во ourdoor или затворен, тоа е добар партнер за вас во ладно време.На ладното време balaclava треба да биде доволно силна за да се заштити лицето и главата за да се избегне каква било повреда.Чувајте ги вашите носот, образите & најважно вратот toasty топло.Материјалот е пријатно топла, во тешка категорија, но не задушувачки.Тоа е повеќе до тоа.Тоа е долг се намали на двете страни, напред, и назад, која додава на заштита.Одговараат за мажите и жените.Најдобрите видови на balaclavas се изработуваат, особено за snowmobiling, скијање, оган спорт, или било зимски спортови.Тоа исто така ги штити лицето од други елементи како алергии, бактерии, и изгореници.Задржи лицето топло и заштитени од вее снег.Сето тоа зависи од причината зошто треба тоа.Може да се носи како полно лице маска или шапка, отворете balaclava, вратот gaiter или сахарска Стил и нинџа качулка.Исто така, корисна за да имаат време ладни временски услови активности на отворено каде што ветрот може да започне-up неочекувано.На ладното време balaclava треба да биде доволно силна за да се заштити лицето и главата за да се избегне каква било повреда.Ова е толку совршен за ладно време.Balaclava сега е генерално се користи само за да се опише секој вид на вратот warmers или било крпа која може да се покријат твоето лице.Но balaclava не е само тоа.Тоа може да зафаќа длабоки, надолу текот на целиот вратот и некои на рамената.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа