.

.

Balaclava Лицето Маска за Ладно време - Windproof Ски Маска - Термички тешка категорија Главата Хауба за Мажи и Жени

Balaclava Лицето Маска за Ладно време - Windproof Ски Маска - Термички тешка категорија Главата Хауба за Мажи и

DEN 287.76
Достапност
Залиха

★Мека Дебели Руно: Дали сте во потрага за да го задржи вашето лице и топло, додека истражување на отворено?Оваа balaclava лицето маска е добар избор за вас.Материјалот е пријатно топла, во тешка категорија, но не задушувачки.Ова е толку совршен за ладно време.Чувајте ги вашите носот, образите & најважно вратот toasty топло. ★Висока Класа Дизајн : за Разлика од други производи, што се користи за "Четири Игла Шест Линии" Технологија за да enusre дека овој ски маска повеќе издржливи.Никогаш не губи тоа е облик, дури и сте имале тоа се користи за повеќе години.Тоа може да се прилагоди според големината на вашата глава.Тоа е толку многу полесно отколку да се носи шамија + шапка. ★Повеќенаменски : материјалот кој ги опфаќа брадата/устата површина може да се повлече до зголемување на лицето покриеност, или влечат надолу и подвиткано под брадата за јадење, пиење, за да се овозможи циркулација на воздухот, итн.Може да се носи како полно лице маска или шапка, отворете balaclava, вратот gaiter или сахарска Стил и нинџа качулка. ★Дарежлив Пропорции : Една големина одговара на повеќето.Одговараат за мажите и жените.Прилагодливи дизајн, така што немора да се грижите за големина.Тоа може да зафаќа длабоки, надолу текот на целиот вратот и некои на рамената.Опфаќа задниот дел на вратот совршено.Обезбедува добра заштита од студ и ветар останува во места. ★Одговараат за Различни Прилики : Одлична за snowblowing, скијање, мотоциклизам, трчање, велосипедизам, пешачење, планинарење.Задржи лицето топло и заштитени од вее снег.Исто така, корисна за да имаат време ладни временски услови активности на отворено каде што ветрот може да започне-up неочекувано.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа