.

.

Црна Маало - AH1520-NV AH1520 TruGuard 200 Лак Оценет FR Памук Balaclava Една S Сина

Црна Маало - AH1520-NV AH1520 TruGuard 200 Лак Оценет FR Памук Balaclava Една S Сина

DEN 429.84
Достапност
Залиха

Еден слој Пламен-Отпорни памук поврзана глава за заштита.Еден слој од кружни drape го заштитува вратот.Nfpa 70 E, ASTM 1506 согласност.Лак 2 Оценет; ATPV на 10 cal/cm.Апликации - Заварување. 8 мл.FR-третирани памук тексас.Дарежлив удобно се вклопуваат.Градите џебови со клапи.Издржливи метална прилепува.Големини : S-4 XL.На AH1520 Tru Guard balaclava sock худ е удобно и ЛАК 2 оценет состанок NFPA 70 E со ATPV на 10 cal/cm.Мекото FR памук џерси поврзана ткаенина нуди еден слој за заштита на главата и 360 степени заштита на база на вратот.На ергономски contoured се вклопуваат во согласност блиску до главата намалување на непотребните големо и ја намалува непријатноста под шлемови.Видно FR етикета со AR рејтингот е stitched кон надвор за лесно инспекција.Со својата економска лесни џерси материјал и ПО третманот трае неколку десетина мие, тоа е ефикасен начин.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа