.

.

MoKo Шамија Маска Bandana со Уво Циклуси 3 Pack, Вратот Gaiter Balaclava со Филтер Pocket Лице Маска за Отворено за Жени Мажи

MoKo Шамија Маска Bandana со Уво Циклуси 3 Pack, Вратот Gaiter Balaclava со Филтер Pocket Лице Маска за Отворено

DEN 311.76
Достапност
Залиха

100% Полиестер.ТРИАГОЛНИК ЛИЦЕ BANDANA СО УВО ЦИКЛУСИ : лицето bandana е дизајн со уво циклуси и полиестер ткаенини.Супер меки и дише за размена на инстант wicking далеку влага побрзо отколку други алтернативи.Увото циклуси држи на лицето bandana во место и не слајд.ДИШЕ И УДОБНО ДА се НОСАТ : лицето balaclava карактеристики на обезбедување на клиенти одлична носи искуство со дише и еластичен. (Горна Ширина : 23cm/9.06 во Понизок Ширина : 31cm/12.2 во Должина : 45см/17.7 во) Accommodates повеќето глава големини.Брзата сува полиестер технологија овозможува вашиот пот бенд сува во минути, наместо на часови.Ве молиме имајте во предвид дека ова balaclava е тенка и дише, одлична за пролет, лето и есен; тоа не може да се задржи топло во зима.BANDANA СО ФИЛТЕР ЏЕБ : 【answer : ___________________________ NOTE : Само филтер џеб, филтерот не е вклучен!】 Лесна, многу добро направен шамија/лицето маска.Доаѓаат со филтер џеб, филтерот е лесно да го вметнете.Одлично за филтрирање прашина, particulates, полен, и се користи како лице за покривање на работа во неодамна светот.Нуди дополнителна заштита за вас.ПРАШИНА & WIND & УВ ЗАШТИТА ВРАТОТ GAITERS : влага wicking ткаенина лесна bandana прави да се чувствувате кул и удобно, и постојано ќе се излади во текот на летото и топло во зима.И V-форма дизајн за да се покријат вратот, устата и лицето во исто време, да се заштитат од УВ и штитат вас против ветар, прав и песок.МУЛТИ-КОРИСТЕТЕ ЛИЦЕТО МАСКА : Сите-во-едно за да ја собере различни прилики, со мулти-бои, како и повеќе различни начини да се носат, може да се користи како headband, headwear, wristband, шамија, вратот и потопло.Одлично за мотоциклизам, трчање, планинарење, велосипедизам, велосипедизам, качување, јава, концерти, двор работа, работа во градината, кампување, скијање, сноубординг или секогаш кога ќе спортуваат.Mo Ko bandanas се совршени за вашиот следен спортски настан, кампување патување, или отворено екскурзија.Тие го заштити вашето лице од сончева светлина и прашина, додека дише материјал овозможува голема удобност во било какви услови.Ексклузивно вграден филтер џеб обезбедува подобро да се изолира ефектот од различни штетни честички.Мора да се има за различни прилики, како што се прави Јога, трчање, планинарење, велосипедизам, мотоциклизам, итн.Се носат оваа маска како bandana, шамија, и повеќе, се чувствуваат слободни да уживате во активности на отворено.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа