.

.

Balaclava Лицето Маска за Ладно време - Windproof Ски Маска - Термички тешка категорија Главата Хауба за Мажи и Жени

Balaclava Лицето Маска за Ладно време - Windproof Ски Маска - Термички тешка категорија Главата Хауба за Мажи и

DEN 287.76
Достапност
Залиха

Сето тоа зависи од причината зошто треба тоа.Одговараат за мажите и жените.Чувајте ги вашите носот, образите & најважно вратот toasty топло.Опфаќа задниот дел на вратот совршено.Но balaclava не е само тоа. ★Повеќенаменски : материјалот кој ги опфаќа брадата/устата површина може да се повлече до зголемување на лицето покриеност, или влечат надолу и подвиткано под брадата за јадење, пиење, за да се овозможи циркулација на воздухот, итн.Овие balaclavas ќе ги спаси од ладното време.Оваа маска излегува во светли бои за да додадете подобра видливост.Материјалот е пријатно топла, во тешка категорија, но не задушувачки.Најдобрите видови на balaclavas се изработуваат, особено за snowmobiling, скијање, оган спорт, или било зимски спортови.Тоа може да се прилагоди според големината на вашата глава.Но balaclava не е само тоа.Никогаш не губи тоа е облик, дури и сте имале тоа се користи за повеќе години.Задржи лицето топло и заштитени од вее снег.Balaclava сега е генерално се користи само за да се опише секој вид на вратот warmers или било крпа која може да се покријат твоето лице. ★Висока Класа Дизајн : за Разлика од други производи, што се користи за "Четири Игла Шест Линии" Технологија за да enusre дека овој ски маска повеќе издржливи.Ова е толку совршен за ладно време.Тоа исто така ги штити лицето од други елементи како алергии, бактерии, и изгореници.Тоа може да зафаќа длабоки, надолу текот на целиот вратот и некои на рамената.Овие balaclavas ќе ги спаси од ладното време.Прилагодливи дизајн, така што немора да се грижите за големина.Balaclava сега е генерално се користи само за да се опише секој вид на вратот warmers или било крпа која може да се покријат твоето лице.Тоа е толку многу полесно отколку да се носи шамија + шапка.★Мека Дебели Руно: Дали сте во потрага за да го задржи вашето лице и топло, додека истражување на отворено?Оваа balaclava лицето маска е добар избор за вас. ★Одговараат за Различни Прилики : Одлична за snowblowing, скијање, мотоциклизам, трчање, велосипедизам, пешачење, планинарење. ★Дарежлив Пропорции : Една големина одговара на повеќето.Сето тоа зависи од причината зошто треба тоа.Може да се носи како полно лице маска или шапка, отворете balaclava, вратот gaiter или сахарска Стил и нинџа качулка.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа