.

.

Minus33 Merino Волна 740 Експедицијата Balaclava Црна Една Големина

Minus33 Merino Волна 740 Експедицијата Balaclava Црна Една Големина

DEN 959.76
Достапност
Залиха

merino-волна.Увезени.Машина За Миење.КВАЛИТЕТОТ на ЕКСПЕДИЦИЈАТА BALACLAVA : 100% Merino Волна е супер меки и исклучително удобно.Најдобар во лесно се грижи технологија значи дека вашата merino волна е машина перат и dryable.Флексибилност и топлина се направи оваа експедиција губење на лицето маска суштински дел од вашиот ладното време опрема.НАПРАВЕНА за ДА се ВКЛОПИ : Една Големина со повеќе намени.Се носат како што е прикажано покрива носот и устата.Лесно се повлече надолу за да ги пронајдат носот и устата или носот и устата.Повлечете го горниот назад и да се стави на главата преку отворање и носат како вратот gaiter.Се прилагоди на вашите потреби за движење.ИСКУСНИ БРЕНД : Иако постојат многу копи-мачки на пазарот денес, Minus33 е доверлив бренд од 2004 година. УВЕЗЕНИ : Како наследство на 100+ годишниот САД врз основа волнени компанија, Minus33 знае за квалитет и удобност во Merino Волна.Ние сме посветени да го носи најдоброто Merino Волна производи по разумна цена.ТЕХНИЧКИ ДЕТАЛИ : 100% 18.5 Micron Merino Волна 400 g/m2 Блокирам поврзана со изградба flatlock шевовите.Облека Тежина 3.2 оз. (90 грама).UPF Оценка 50+.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа