.

.

Arkwright ДОО Кајгана Безбедно Салон Крпи Пакет од 12 (16x28 инчен, Црна) - Памук Кајгана Доказ, Кајгана Безбедно, Кајгана Отпорни Крпи

Arkwright ДОО Кајгана Безбедно Салон Крпи Пакет од 12 (16x28 инчен, Црна) - Памук Кајгана Доказ, Кајгана Безбедно,

DEN 2025.60
Достапност
Залиха

ПОГОЛЕМА ГУСТИНА : Arkwright кајгана безбедно и кајгана отпорни салон влошки се направени од густа 100% висок квалитет ringspun памук, па тие не само што е функционален, но исто така абсорбента и мека.МУЛТИ-ФУНКЦИЈА : Додадете еден допир на елеганција да било салон оркестарот, дома, хотел, спа, и нашите крпи можат да се користат во спортски сали, земјата клубови и повеќе.Убава Кајгана Безбедно крпа за кајгана отпорни, салон за убавина, спа, лицето, косата, лицето, рацете, бања, кујна и гостите исто така, направи големи берберот крпи за бричење и barbershop крпи.БОЈА СОРТА : Седум традиционалните темни бои се на располагање за да одговараат на вашите оркестарот : Црна, Темноцрвена, Јаглен, Чоколадо, Патлиџани, Ловец Зелена, и Морнарица.ГОЛЕМА ГОЛЕМИНА : Ова се преголеми професионални 16 x 28 во.крпа ќе се обезбеди absorbency, и удобност со максимална покриеност.Сет вклучува 12 рака крпи.ИНСТРУКЦИИ : Нашата кајгана-безбедно и кајгана отпорни крпи се дизајнирани за да се минимизира влијанието на кајгана и други салон хемикалии.Машина за миење со слични бои.Собори сува ниски, а не од железо.Кајгана Безбедно Рака крпи треба да се мијат и сушат често, и нашите крпи дефинитивно може да се одржи на повеќе мие без чистење надвор или разрешница.Arkwright кајгана безбедно салон влошки се направени од 100% прстен откачи памук.Овие професионални кајгана отпорни салон крпи се меки и абсорбента.Ние ги користиме на ДДВ боење процес да се користи Indanthren боја да се направи нашиот салон крпи кајгана безбедно.Нашите кајгана доказ салон крпи можат да се перат во максимална температура (212o F), без губење на боја и имаат висок степен на боја и измијте стабилност.Нашите кајгана доказ салон крпа најголемиот дел пакет доаѓа во седум бои.Можете да изберете оној кој одговара на вашите оркестарот или на онаа која одговара на косата, боја на бојата што се користи.Седум традиционалните темни бои се на располагање за да одговараат на вашите салони за декор.Изберете од бургундија, јаглен, чоколадо, патлиџани, ловец зелена, морнарица, и црна салон крпи.Салони и Бањи употреба коса бои, кои имаат пероксид содржини кои bleaches на крпи по употребата.Нашите кајгана доказ крпи сакајте ја изгуби бојата или откријат дури по повеќе перења со кајгана или пероксид агенти.Влакна реактивен обоена крпи (ДРУГИТЕ) ја изгуби бојата и веднаш се појави spotty и стара по само неколку користи.Ние ги користиме indanthren умирање процес да им даде на нашите крпи се мијат и постојаност на боја.Нашите крпи можат да се избелени и измиени на високи температури без ризик од губење на бојата.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа