.

.

27PCS Железо на Закрпи Сончевиот Систем Appliques Везени Простор Планета Астронаут Мотив Декорација Налепници, да се Шие На Закрпи Обичај Закрпи за DIY Облека, Капи, Јакни, ?

27PCS Железо на Закрпи Сончевиот Систем Appliques Везени Простор Планета Астронаут Мотив Декорација Налепници,

DEN 311.76
Достапност
Залиха

ПАКУВАЊЕ INCLUDS : Сите овие декоративни applique налепници се дизајнирани во сончевиот систем тема, вклучувајќи планети, осветлување, вселенски бродови, ѕвезди, астронаути и повеќе, големини се движат од 1.3 см/0.51 инчен да 7.9 cm/3.11 инчен, 27 парчиња во tatal, избрани стилови и големини за вас да се избере.ДОДАДЕТЕ КРЕАТИВНИ ДОПИР : одлична креативна DIY украсување додаток за рачно изработени уметности и занаети проекти за љубителите на универзумот на возрасните и децата.додадете креативни допир на облека и облека.WIDELE се КОРИСТИ : 27 PCS spaceman и планетите железо на закрпи одлична за облека, торби, елеци, кошули, јакни, тексас, ранци, крпи, прекривки, теретана и книга кеси, седиште маски, костими, ртовите, вреќи за спиење, тактички ранци, фармерки, шапки и капи, дуксери.Т-маица, здолниште, фармерки, елеци, капи, ранец, облека, завеса, под перница, шамија, ватенка, итн.Одлично за декорирање или поправка на облека и совршен за рачно изработени уметности и занаети проекти.ПЕГЛА НА ДАЛНОВОДИ : Не грижете се за скршени дупки или лузни на облека, закрпи се обложени со специјален лепак кој се топи се должи на топлина, appliques и везени закрпи може да се пеглаат на, а со тоа поврзување и со производство на текстил.Тоа не може да се примени за да се водоотпорен материјал, пластични материјали или на било кој хард ткаенина или случаи, тоа може да биде лесно да падне.ЗАШТИТА на ЖИВОТНАТА средина МАТЕРИЈАЛ : Не штети на нашата кожа и еколошки.Тоа може да ви помогне да се фати на трендот, никогаш зад мода.Пегла на Закрпи : овие декоративни додатоци appliques може да биде железо од каде ви се допаѓа. 1 : Стави ПРЕВЕЗ на местото што сакате, и загрејте ја железо(120-150°C).Може да се стави памучна ткаенина на печ за да се обезбеди крпа пред пеглање. 2 Од 2 страни на платно ,односно железо 30-60 секунди со притисок за да се осигура дека лепило се топи и да ја поправите добро. 3 : Конечно, железо од пред 1-2 минути, главната позиција се рабови и агли за да се направи целата печ smoth и никогаш не се тркалаат.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа