.

.

Lumpna Везови Applique Beaded Цвеќиња венчаница Дома Декорација Закрпи Налепница DIY 3D Додатоци Булчински Бисер Кристал рачно изработени Шиење Алатка за Облека Tulle Чипка Ткае

Lumpna Везови Applique Beaded Цвеќиња венчаница Дома Декорација Закрпи Налепница DIY 3D Додатоци Булчински Бисер

DEN 323.76
Достапност
Залиха

Вез чипка шиење applique.Убава и елегантна.Да се применуваат Embellishments внимателно користење на applique ножици за сечење на рабови.Разубавувањето може да се примени во повеќе начини за било облека.на пример, scarfs, обвива, облека, капчиња, капи, turbans.Исто така можете да купите свој DIY дома декорација, како што се на работ на предиво перница, на работ на tablecloth, или чипка на завесата.Погоден за правење на венчаница додатоци, или за облека, декорација, што се користи за свадба фустани, превез, headwear украсни предмети.Applique достапен во Злато ,Црна,Sapphire Сина ,Marca Змеј 1,Marca Змеј 2,Marca Змеј 3,Златна жолта.Големина : Околу 33*24cm;.Боја : Црна.

Параметрите на стоката

Product name:
Embroidery applique
Material:
Polyester
Color:
Gold ,Black,Sapphire Blue ,Marca Dragon 1,Marca Dragon 2,Marca Dragon 3,Golden yellow
Size:
About 33*24cm
Package Included:
1PC x Embroidery applique :
Transition:
1cm=10mm=0.39inch
1. Due to the light and screen difference, the item's color may be slightly different from the pictures. :
2. Please allow 0.5-2 cm differences due to manual measurement. :

Подобро ви се допаѓа