.

.

30 Парчиња Божиќ Железо-на Закрпи Везови Appliques Божиќ Стил Везови DIY Закрпи Снегулка Железо-на Appliques Шие-на Декоративни Закрпи за Поправка на Занает Облека DIY Декораци?

30 Парчиња Божиќ Железо-на Закрпи Везови Appliques Божиќ Стил Везови DIY Закрпи Снегулка Железо-на Appliques Шие-на

DEN 263.76
Достапност
Залиха

Лесен за користење : топла топи лепило поддршка ви дава опција да се шие или железо овие симпатична Божиќ везови appliques на различни видови на ткаенина, и закрпи исто така, може да се отстрани лесно, можете да префрлувате и повторете го користите лепенки; Забелешка : некои производи со мали димензии може да биде директно вметнат.Карактеристики : Материјал : не-плетени ткаенини со топла топи лепило на back Style : Божиќ style Color : како слика shows Quantity : 30 парчиња во total Package вклучува : 30 x Божиќ железо-на patches Note : Ако крпа налепница доаѓа надвор по еден период на време, или по перење, тоа значи дека железо температурата е премногу ниско, во текот на пеглање или пеглање времето е премногу кратко.Исто така можете да ја поправат позицијата на платно налепница со игла тема пред пеглање да се избегне крпа налепница од менувањето.Мали предмети, да се чува далеку од малку децата во случај на гушење ризик.Широк спектар на апликации : овие симпатична везови appliques се погодни за повеќе наврати, која може да се пеглаат или пораби на повеќето видови на облека; да се Направи целосна употреба на овие applique закрпи за да се покрие носи делови на вашиот маици, фармерки, завеси, перници, јоргани, чевли, schoolbags и разни видови на рачно изработени занаетчиски.43 инчен да 8.31 инчен да 8.Прекрасна Божиќ подарок : Овие Божиќ поправка закрпи се идеални за правење DIY производи или рачно изработени занаетчиски и се даваат на семејството или пријатели како роман претставува, се симпатична подарок идеи за роденденски подарок, Божиќ, секојдневно костим украс, ги донесе олеснување., овие модели се живи и светли, во линија со тема Божиќ, помагајќи ти да се создаде среќен и смешни фестивал чувство.DIY Божиќ украси : ќе добиете 30 парчиња на Божиќ стил везови DIY закрпи во избрани Божиќ стил модели, тие се во различни форми кои се целосно на фестивалот атмосфера, и, исто така, може да се примени за секојдневниот живот или споделување со семејствата како роман претставува.Ве молиме оставете малку грешка на големината поради прирачник за мерење.Чекор 2 : се сврти на фиксна налепница, платно заедно со облека (или друг текстил) во ред, и железо од другата страна за 30-60 секунди за да се обезбеди дека лепило се топи и на налепница, платно е цврсто прикачен на облека (или друг текстил).Можете да го повторите оригиналната работа и железо на платно налепница повторно.Чекор 3 : железо од пред 1-2 минути, главно пеглање рабови и агли од крпа за да се обезбеди дека површина е рамна и мазна и мешавини убаво со облека (или друг текстил).Божиќ тема дизајн : овие везови железо-на закрпи се одликуваат со различни стилови, како што се Дедо Мраз, снегулка, снешко, sock, елка, ракавици, бонбони, итн.Материјал и големина на : нашиот Божиќ шие-на декоративни поправка на дамки се направени од не-плетени ткаенини со топла топи лепило на грбот, лесно железо-на или да се шие на; должината на печ е помеѓу 1.3 инчи, и ширина е меѓу 0.Детални користење на чекори : Чекор 1 : ставете ги на топло топи лепило страна на платно против облека (лепилото не може да се растргнат исклучите), и железо од предната страна на налепница, платно за 10-20 секунди за да се направи ткаенина налепница фиксна позиција.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа