.

.

Woohome 39 КОМПЈУТЕРИ Везени Фабрика за Железо на Лепенки, Остава Цвеќе да се Шие На Закрпи Везени Appliques Налепница Закрпи за Облека се Облекуваат Фармерки Шапка

Woohome 39 КОМПЈУТЕРИ Везени Фабрика за Железо на Лепенки, Остава Цвеќе да се Шие На Закрпи Везени Appliques Налепница

DEN 287.76
Достапност
Залиха

❤ Пакетот вклучува : 39 КОМПЈУТЕРИ мешани остава пеперутка и се меша цвеќиња Железо на закрпи за Јакна, Фармерки, маици, капи, чевли, училишни торби, дете облека, дрвја или цвет љубовници, DIY уметност занает проектот одлуки. ❤Материјал : Ткаенина, на задниот дел од овие лепенки има лепак, може да биде железо или да се шие.Големина : Избрани големина (погледнете ја сликата.). ❤Поправка и декорација : Железо на закрпи за полнење може да го продолжи животот на вашите омилени облека.Не грижете се за пропустот или грда дупка на вашата облека повеќе, ако имате овие слатки памук закрпи.Да ги направи кул и модата. ❤Лесен за користење : На топлина печат лепило лепак поддршка ви дава опција да пораби или железо на сите видови на ткаенина; И закрпи исто така, може да се отстрани лесно, можете да префрлувате и да го повтори користете го закрпи. ❤Широко се користи : Совршен за фустани, кукли, измени уметност, couture, костим, накит дизајн, pillowcase, дома декор итн.Пегла на закрпи за полнење може да го продолжи животот на вашите омилени облека.Не грижете се за пропустот или грда дупка на вашата облека повеќе, ако имате овие слатки памук закрпи.Она што Ќе Добиете 39 x Мешани цвет и листови Железо на закрпи Спецификација : Материјал : Ткаенина Стил : задниот дел од овие лепенки има лепак, може да биде железо или шие Големина : погледнете сликата Железо-на Инструкции : 1. Прво, бидете сигурни дека вашата облека или кеси може да се пеглаат на висока температура. 2. Загрејте ја железо со околу 150℃/302℉, место на платно во соодветна позиција, и да се покрие со парче памучна крпа (за да се спречи тоа од се изгорени од страна на висока температура). 3. Користете железо да железо и назад на предната страна од ткаенина покриена со памучна крпа за 8~10 секунди за секое време.Да се осигура дека облеката не се оштетени, може да се задржи пеглање за кратко време, секој пат, а потоа се повторува на пеглање неколку пати. 4. Потоа се сврти кон задната страна, железо на налепница, платно и лепење дел за 8~10 секунди, за да се осигура дека облеката не се оштетени, може да се задржи пеглање за кратко време, секој пат, а потоа се повторува на пеглање неколку пати, така што крпа налепница лепило е целосно да се загрева. 5. По пеглање, оставете го да се излади.Ако ви треба крпа везени patch да биде поцврст, ќе може да бод на платно печ со игла и конец.Answer : ___________________________ Note : 1. Џемпери, кожа, mesh, мазна или груби ткаенини се препорачува да се пораби со игли. 2. Што виси облека, железо пеглање температура и притисок на облека, железо не е доволно, што доведува везени patch да слабост, па тоа не е препорачливо.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа