.

.

Satkago 30PCS Железо на Лепенки, Среќен Christry Dmas Стил EmbroideIY Закрпи за Јакни Ранец Т-Маица Фармерки Снешко Дедо Мраз Божиќ Божиќ Партија Облека Костим Applique Додаток

Satkago 30PCS Железо на Лепенки, Среќен Christry Dmas Стил EmbroideIY Закрпи за Јакни Ранец Т-Маица Фармерки Снешко

DEN 238.80
Достапност
Залиха

ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ : 30 PCS различни Божиќ елемент закрпи достапни за своите основни потреби.Додадете малку атмосфера за Божиќ.Не грижете се за пропустот или грда дупка на вашата облека повеќе, ако имате овие слатки закрпи!.ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ : Изработени од ткаенина материјал.Никогаш не грижи се за боја избледени.Може да се sewed на железо или на вашата целна облека.Не се препорачува за најлон и rayon.ПЕГЛА НА ЗАКРПИ : Можете да ги користите овие лепенки за да се покријат недостатокот дел од вашата облека или само за DIY декорација.Размислете за шиење околу рабовите за да се направи тоа се повеќе стабилни.ИСКЛУЧИТЕЛНА ЗАНАЕТ : Фенси Божиќ Дедо Снешко Дрво..Живописни стил со детални вез, кул и модата.ШИРОКА УПОТРЕБА : Одличен за Т-маица, здолниште, фармерки, елеци, капи, ранец, облека, завеса, под перница, шамија, ватенка, итн.Исто така, голем подарок идеја за сите прилики, роденденски подароци, Божиќ, секојдневно костим украс.Пластичната закрпи ќе ги додадете вашите пријатели и семејство повеќе забава. 1. Поставете железо да најжешките амбиент.Не користете вода или пареа. 2. Маска од далноводи со парична казна крпа. 3. Притиснете цврсто со железо за околу 30-60 секунди. 4. Повторете пеглање на задната страна. 5. Овозможи patch да се излади пред тестирањето. 6. Повторете го процесот доколку е потребно да се обезбеди печ е безбеден.Answer : ___________________________ Note : . 1. Само 30pcs закрпи, 2 хартија складирање кутија, други предмети кои не се вклучени. 2. Некои од овие дамки се лепило на грбот, кое може да стане леплива по се загрева со железна. 3. Ако нема лепило на грбот, можете да ги поправат со шиење. 4. Не железо печ на деликатни облека, или било какви материјали кои ќе пропадне под екстремна топлина, како што кожа, сатен, најлон ткаенини, rainwear (вода-доказ), или високо еластична ткаенини..За материјали како што се овие, закрпи може да се stitched.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа