.

.

40pcs Пеперутка Железо на Лепенки, 2 Size Везени Шие Applique Поправка Печ

40pcs Пеперутка Железо на Лепенки, 2 Size Везени Шие Applique Поправка Печ

DEN 1444.80
Достапност
Залиха

Пакетот Вклучува : пакетот вклучува вкупно 40 парчиња на пеперутка закрпи во 10 бои, 4 парчиња по боја.Постојат 2 големини на пеперутка закрпи.Моден Дизајн : Овие железо-на дамки се направени во форма на пеперутка.Постојат 10 различни светла живописни бои, а секоја боја е уникатен.Исклучителна Занает : Во везени дамки се направени на квалитетот везени памучен материјал, со топла топи лепило на грбот, тоа е лесно да се железо или да се шие на. (На пластика на задната страна е лепак, ве молиме да не го раскинам исклучување).Широка Примена : Овие се шие на закрпи се совршени за DIY мотив облека поправка додаток декорација, тие можат да бидат применети на фустани, здолништа, чанти, фармерки, капи, чевли, маици, чорапи, итн.Во прилог, закрпи се погодни за уметност, занает проектот производство, scrapbooks и други DIY да ги красат или се направи до судири.Лесно да се Применуваат : пеперутка железо на закрпи се обложени со специјален лепак кој се топи се должи на топлина .Можете да шие или железо на вашата облека.Задржи сува крпа и контрола на температура загрејте кога ќе пеглање печ.Ќе е подобро да се шие нив, ако сакате да ги задржи на и никогаш не падне.Голема големина : 8.2cmx4.8cm/3.2"x1.9".Мала големина : 4.4cmx3cm/1.7"x1.2". 1. чувајте го врати на печ суви пред употреба(пластични не солза). 2. Загрејте железо да памук амбиент. 3. Pretest вашиот ткаенина за топлина толеранција на оваа поставка. 4. Место на applique на површината на платно или завеса, покривање на applique со памучна крпа(мора да биде памук, не може да се избледени крпа).Железо за 20 - 30 секунди, tacking во позиција. 5. Пак облека внатре-надвор и, со твоите топлина железо, ќе се применуваат притисок за 10-15 секунди до задниот дел, каде што вашиот applique е tacked (специфични За пеглање време може да се утврди според одговара). 6. Ако сакате applique посигурни, можете да шие по должината на рабовите. 7.Не постои железо дома, можете исто така да директно со иста боја линија за да шие парче на облека.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа