.

.

3x47g Protefix Протеза Лепило Крем Екстра Јаки Неутрален Направени во Германија

3x47g Protefix Протеза Лепило Крем Екстра Јаки Неутрален Направени во Германија

DEN 959.76
Достапност
Залиха

Сила на влажни протеза.Инстант и долготраен ефект.Ефективна периферните печат.Сушење по чистење не е потребен.Многу ефикасни, исто така за пациенти со силна спасение.Погоден за сите типови на гуми за џвакање.Екстра Силно и ефективно на влажна протези за Разлика од многу други лепило креми, Protefix Лепило Крем се нанесува директно на влажна протеза.Силно лепило моќ е активирана веднаш.Ефективна периферните печат помага да се спречи храна остатоци добивање под протезата.На долготраен ефект дава на корисникот сигурност и независност дали јадење, пиење или се смее.Дури и топли пијалоци не влијае негативно на лепило моќ.Лесен за употреба поради нејзината мазна конзистентност.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа