.

.

TQTHL LG G5 Батеријата, [Надгради] 3500mAh Li-ion Батерија за Замена за LG G5 BL-42D1F VS987 Verizon,H820 at&T, LS992 Спринт,H830 Т-Мобиле, US992,H845 Двојна H850 H858 Резервна Батерија

TQTHL LG G5 Батеријата, [Надгради] 3500mAh Li-ion Батерија за Замена за LG G5 BL-42D1F VS987 Verizon,H820 at&T,

DEN 239.76
Достапност
Залиха

100% Целосна Компатибилност : Оваа Ажурирана G5 Замена на Батеријата Компатибилен со LG G5 BL-42 D1 F VS987 Verizon, H820 At&T, LS992 Спринт, H830 Т-Мобиле, US992 НИ Мобилните, H845 H860 Телефон.Зголеми Вашиот Мобилен Искуство : Ова Ажурирани Замена на Батеријата, Лесна инсталација, Со иста големина како вашата оригинална батерија LG G5 , подобро висок капацитет резервната батерија за вашиот паметен телефон, и можете лесно да додадете или избришете. - ( Пријателски Потсетник ) :"Кога го користите овој заменетата Батерија ,ве Молиме да користите оригинални држачи за полнење и се сеќавам дека неговата целосна изведба и долговечност е само постигнати по 3 до 5 комплетни циклуси на полнење и празнење.Висок Квалитет на Замена на Батеријата : 100% Нов Висок квалитет обновено на батеријата за LG G5 , Користи Одделение А+ батеријата клетки со CE, и ROHS уверение, Секоја батерија доаѓа со тестирани под строга контрола на квалитетот стандард, и е изградена-во IC чип да се спречи, од над-полнење, над-греење и други дефекти.Тоа ќе ви даде до 800+ наполнет циклуси со голема брзина и ефикасна наплата.Топло Совети : ве Молиме забележете дека користите сите на моќта на батеријата за првите три пати пред полнење, а потоа преземаат целосна наполнетост, така што батеријата може да се постигне оптимален ефект на користење.Ве молиме запомнете дека неговата целосна изведба и долговечност е само постигнати по 3 до 5 комплетни циклуси на полнење и празнење.Пријателски Услуга : Надгради LG G5 батерии беше тестирано под строга квалитетот-за контрола на стандардите, Ако не сте 100% задоволни со вашата батерија за замена,ве молиме контактирајте со нас преку e-mail!Пакетот вклучува : 1 x 3500 Ah Висок Квалитет на Заменетата Батерија за LG G5. TQTHL G5 Батеријата.

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа